4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У одній з громад Тернопільщини стартував вуличний кінотеатр

За сприяння Тернопільської Кінокомісії, яку очолює кандидат у народні депутати від об’єднаних націоналістичних сил у Тернополі, голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра, вперше в одній із громад Тернопільського району стартував вуличний кінотеатр.

7 липня у селі Дубівці, яке входить до Байковецької громади, біля гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення – Дубівецького джерела  відбувся перший кінопоказ. На нього завітали  голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та кандидат у народні депутати від об’єднаних націоналістичних сил у Тернополі, голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра.

"Українське кіно за останні кілька років відродилося. Воно повернулося після багатьох десятиліть повного зникнення, - каже голова Держкіно. - Ми знімаємо і виготовляємо дуже багато фільмів для різної аудиторії. І дуже любимо робити сімейні фільми. Якраз таким є «Сторожова застава». Після його перегляду ви зрозумієте, що українські кіношники можуть зробити фільм не гірший за голівудсів. Головне, що він зроблений про українців і для українців». 

Під час відкриття вуличного кінотеатру було презентовано дві українські кінострічки – це короткометражний фільм «Пакєт» та повнометражний «Сторожова застава».

Фільм «Пакєт» став деб`ютом для багатьох тернопільських кінотворців. Його створила команда місцевих професіоналів та акторів-початківців під керівництвом режисера Максима Мельника.

"Фільм «Пакєт» є прикладом є прикладом того, що зйомки якісних кінострічок можуть відбуватися і в Тернополі, і навіть у вас, у Дубівціях, - зауважує Леонід Олексійович .-  Ми запрошуємо мешканців усіх громад до участі у кастингах, які відбуваються у Тернополі. Ми готові їх проводити навіть у громадах. Все для того, щоб талановитих мешканців Тернопільщини побачила вся Україна та Тернопільщина".

Незважаючи на дощову погоду, на перегляд української кінопродукції зібралося чимало мешканців громади.  Вони стверджують, що в подальшому обов’язково долучатимуться до творення української кінопродукції, особливо дитячої. Оскільки дітей та підлітків у громаді багато.

"Ми як громада, вперше започатковуємо такий вуличний кінотеатр. І в подальшому хочемо масштабувати його у кожному нашому населеному пункті, - розповідає заступник сільського голови Віктор Пулька. - І звичайно тепер перегляди відбуватимуться регулярно і мешканці села та громади зможуть насолоджуватись фільмами під відкритим небом". 

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.