4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Про те, що чекає на випускників інтернатів та як їм можна допомогти говорили 12 червня у тернопільському прес-клубі з працівниками фонду «Майбутнє сиріт» та представниками Ресурсного центру для сиріт.

Після закінчення інтернатних закладів їх випускники залишаються наодинці із реальним життям. Як зазначають фахівці, вони звикли до опіки зі сторони і їм важко залишатися самостійними.

«Ми маємо той важливий момент, коли діти не соціалізуються, вони приходять у дорослий світ і не знають, що мають робити…Важливо, щоб вони самі все робили, а ми, якщо справді хочемо допомогти, були поруч і коригували у потрібний момент»,- розповідає Ольга Хома, начальниця Управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Для того щоб допомогти старшокласникам не загубитися у реальному житті, працівники фонду «Майбутнє сиріт» вже шостий рік поспіль реалізовують програму «На порозі самостійного життя».

«Вона покликана показати альтернативу і підготувати їх до самостійного життя, через ряд тренінгових занять, в основу яких покладені такі модулі, як тайм-менеджмент, навики спілкування , стосунки з протилежною статтю. Ми розвиваємо і практичні навики, а саме: кулінарію , самостійне вирішення елементарних проблем з громадськістю і транспортом»,- говорить про програму Ірина Вакалюк психолог, координаторка програм благодійного фонду «Майбутнє сиріт».

Випускники інтернатів стикаються і з проблемою житла та відсутністю побутових речей для життя у гуртожитках . Для її вирішення фондом створена благодійна акція «Валіза підтримки випускнику 2019», що передбачає збір коштів та речей першої необхідності таких як,  ковдра, подушка та кухонне приладдя. До акції може долучитися кожен небайдужий!

Вояк Христина

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.