4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Тернопіль став прикладом інтеграційних процесів зі сходом України

У рамках освітнього проекту «У єдності - майбутнє України», що з 4 по 12 червня тривав на базі Технінчого коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, до Файного завітали 18 студентів Маріупольського будівельного коледжу на чолі з директором Антоном Білаєм.

Маріупольці спільно з тернопільчанами освоювали практичний і теоретичний курс відеомонтажу, створювали відеоролики про дивовижну Тернопільщину, знайомились з красою і традиціями Кременця, Збаража, Тернополя, а ще слухали тишу. Зізнаються, тут вона особлива, адже за 10 кілометрів від Маріуполя гуркоче війна.

Особливою була й зустріч гостей із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою. Говорили про те, що наболіло й вразило, складали плани співпраці, адже міста реалізовують чимало спільних проектів.

"Війна спричинила активізацію спілкування між Сходом та Заходом нашої країни. Ми почали пізнавати ближче одне одного та ламати стереотипи, котрі нам нав’язували впрдовж багатьох років, та які руйнували цілісність нашої держави, - зазначає Леонід Олексійович. – Те, що маріупольці приїхали до нас та пізнають наші звичаї та культуру, є гарантією того, що у них складеться правдиве уявлення про наш регіон".

Особливою була й зустріч гостей із заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою. Говорили про те, що наболіло й вразило, складали плани співпраці, адже міста реалізовують чимало спільних проектів.

"Війна спричинила активізацію спілкування між Сходом та Заходом нашої країни. Ми почали пізнавати ближче одне одного та ламати стереотипи, котрі нам нав’язували впрдовж багатьох років, та які руйнували цілісність нашої держави, - зазначає Леонід Олексійович. – Те, що маріупольці приїхали до нас та пізнають наші звичаї та культуру, є гарантією того, що у них складеться правдиве уявлення про наш регіон".

До слова, Тернопіль ще від початку бойових дій на Сході України підтримує дружні відносини зі східними регіонами держави. Активною є співпраця з Попасною, Слов’янськом, Краматорськом, Маріуполем. Дорослі й діти з цих міст неодноразово відвідували Файне, аби оздоровитись, набратись нових вражень, ближче пізнати культуру й побут бандерівців.

Окрім того, БФ “Єднання поклінь”, співзасновником якого є Леонід Бицюра, ініціював збір україномовної літератури, яку передали у місто Попасна, що на Луганщині. Адже слово — найміцніший щит в інформаційній борні. Тернопіль та Маріуполь, до речі, є також учасниками проекту з медіаграмотності «Вивчай та розрізняй»

«На сході України триває війна не тільки за територію, а, найперше, за душі та серця людей, котрі живуть там, - зазначає пан Леонід. - І тільки за допомогою просвіти, конструктивного діалогу, взаємопідтримки, взаємообміну досвідом і світоглядом, взаєморозуміння ми зможемо перемогти та об’єднати країну, розрубану кремлівською пропагандою».

Нагадаємо, освітній проект «У єдності - майбутнє України» реалізовується Технічним коледжом спільно з БФ “Частинка добра” при фінансуванні за підтримки Програми малих грантів громадської дипломатії Посольства США в Україні

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.