4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Пам'ятник Святому Роху встановили у Тернополі

Пам`ятник Святому Роху з`явився у Тернополі на вул. Пирогова, 16 перед входом у «Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги». Встановлено його за ініціативи лікаря-інфекціоніста, епідеміолога, професора Михайла Андрейчина та за сприяння заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри.

Святий зображений у довгому плащі, з посохом у рукці. На нозі в нього - рана. Біля ніг – собака з хлібиною у зубах. Оповідають, саме чотирилапий врятував святого, коли той хворів чумою.

Не випадково було обрано дату офіційного відкриття пам’ятника. Адже Святий Рох - не тільки захисник від епідемій, а й покровитель інфекційно хворих та лікарів.

"Символічно, що відкриття відбулось напередодні Дня медика, - зазначив Леонід Олексійович. - Медик - це не тільки професіонал своєї справи, а й Особистість з великими людськими чеснотами. Це відчуття людяності, обов'язку, милосердя".

Преосвященніший владика Василій Семенюк, Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський, здійснив чин освячення пам`ятника. Відтак у тернополян з`явився ще один небесний покровитель і захисник. І хоч родом він з Франції, проте в Україні шанують його не менше. На Тернопільщині, до прикладу, здавна збереглися щонайменше ще два пам’ятника святому – в смт Залізцях та в Кобзарівці, що на Зборівщині.

Фото прес-служби ТНМУ ім. І. Горбачевського.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.