4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі відбувся Лемківський кермаш

Представники всеукраїнського товариства «Лемківщина» з різних куточків України 6 червня зустрілися у Тернополі. Саме під час великого християнського свята Святого Вознесіння Господнього у дерев’яній лемківській церкві у Тернополі, вже вчетверте відзначили «Лемківський кермеш».

Відбулося урочисте богослужіння та освячення іконостасу, а також мистецька гостина за участю лемківських колективів та окремих виконавців. Звучала автентична пісня.. Народні майстрині демонстрували власні вироби. 

Учасників святкування привітав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Він зазначив, що  завдяки такому дійству, тернополяни мають змогу познайомитися з багатою на культуру та традиції Лемківщиною:

"Це – добра нагода згадати гірку історію лемків,  їх поневіряння та примусове переселення. Але це не лише час для сумних спогадів, а й можливість насолодитися  лемківськими піснями, танцями, гумором, полюбуватися багатством вишиття цієї етнічної групи українців", - додєа Леонід Бицюра.

Лемкиня Надія Кузенко прийшла на празник у етнічному лемківському вбранні. Жінка розповідає, що сам лише фартух складається з елементів, які вишивали лемки до 1940-го року, а також хвалиться кризами, які сплела власноруч:

"Моя бабуся колись навчила мене плести такі кризи. Через багато років я повністю повторили це так, як вона колись це робила. Фартух я також пере вишивала, тому що тканина вже була повністю зношена, але дотримувались старої схеми у кожній дрібничці", - каже лемкиня.

Також цьогоріч була представлена фотовиставка найповажніших членів товариства «Лемківщина»,  у етнічному вбранні.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.