Версія для друку

Тернополяни представили перший власний молодіжний фільм

Молодіжний фільм «Усі разом» презентували 17 травня у Тернопільському кінотеатрі Палац кіно. Стрічка стала дітищем тернопільських кінотворців.   А акторами стали студенти педагогічного університету та школярі.

Бюджет фільму складає 120 тисяч доларів. Працювала команда над ним 2 роки. У ньому знялися 38 акторів. Сюжет фільму розгортається у наші дні. Творці обєднали у ньому три покоління молоді – школярі молодшого шкільного віку, підлітки та студенти.

За словами заступника очільника міста, голови Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра, творці першого тернопільського молодіжного фільму взяли на себе велику відповідальність, адже для того, щоб зняти дитячий фільм потрібна неабияка витримка та наполегливість. Також Леонід Олексійович вручив подяки усім тим, що долучилися до реалізації кінострічки «Усі разом». 

"За два з половиною роки нам вдалося позиціонувати Тернопіль, як осердя формування серйозних кіноматографічних процесів України.  Асоціація кіно комісій України об’єднала кіно творців та любителів кіно з Ужгорода і аж до Маріуполя. Тернополю вдалося долучитися до зйомок близько 10-ти фільмів та сформувати два потужні кінофестивалі, - каже Леонід Бицюра. - Зняти дитячий, підлітковий фільм значно важче, тому що він повинен враховувати специфіку психології як дітей, так і дорослих".

Автор ідеї та сценарію – Тетяна Фірташ. За її словами, перша чорнова назва фільму "Школа". Однак її довелося замінити, через те, що в Києві майже одночасно розпочалися зйомки фільму з аналогічною назвою:

"Два роки тому я написала сценарій ми почали збирати команду. Дуже важко було знайти професійних акторів, тому що фільм молодіжний. Там грають ролі дітки, підлітки також є повнолітні актори. Команду було теж дуже важко створити, бо це маштабний проект, якого в Тернополі ще не було, – каже Тетяна Фірташ. – Ми консультувалися із національними каналами. У нас в фільмі більше як 20 локацій і ці локації нам надавали тут в Тернополі безкоштовно, за що ми дуже вдячні".

На презентацію тернопільського фільму приїхали актори всім відомого серіалу «Школа»: Анна Трінчер, Богдан Осадчук та Сергій Власенко. Усі шанувальники мали можливість сфотографуватися з уже відомими акторами та щойно зійшовшими юними тернопільськими зірками.