4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі відбулося благодійне дефіле "Теплий дотик"

До Всесвітнього дня вишиванки у Тернопільському драматичному театрі пройшло третє благодійне дефіле «Теплий дотик». Дівчата та хлопці – випускники школи-інтернату для дітей зі зниженим слухом, а також «діти сонця» презентували вишиті вироби, намиста, колоритні аксесуари від тернопільських та львівських дизайнерів і майстрів. Також глядачів свята здивували містичною колекцією "Мольфарка" від студентів Галицького коледжу.

За словами ініціатора проекту, засновниці творчої майстерні «Палітра тепла» Оксани Чмиленко, ідея проведення благодійного дефіле виникла несподівано, а його  метою є популяризація української культури та одягу. Також вона зазначає, що учасники показу довгий час очікували на цей захід, оскільки він для них є дуже важливим:

"Побачивши сюжет в новинах, де дефілювали діти сонця я вирішила, що знижений слух чи навіть повна його відсутність не повинна завадити людині реалізувати себе на подіумі і організувала навчальні курси в школі-інтернаті, для дівчат 11 та 9 класів, які тривали три місяці. Це були зустрічі з досвідченими тренерами модельного агентства "Selfie models group", психологом Світланою Гліган, стилістом-візажистом Наталею Лучкою і навіть інспекторами поліції – дівчата навчалися обороняти себе, - кажедизайнер екоодягу Оксана Чмиленко.- Також цього участь у дефіле взяли діти сонця, які внеси свою родзинку у захід".

Вже котрий рік поспіль, до проведення благодійного дійства долучається заступник міського голови Леонід Бицюра. За його словами, такі заходи вчать суспільство бути милосерднішим та уважнішим один до одного:

"Благодійне дефіле «Теплий дотик» вже стало місцем, де дітки з особливими потребами можуть проявити себе. Сьогодні ми підтримуємо наших моделей, які долають неабиякий страх перед виходом на подіум, - зауважуєпан Леонід. – Такі події є не рідкістю  у Тернополі, а це виявом того, що у Тернополі живуть милосердні та уважні один до одного люди".

Окрім показу мод, для гостей заходу виступили відомі тернопільські артисти Надія Гураль та Ірина Борисюк. Разом з ними, на жестовій мові, виконала пісні одна з учасниць дефіле, вихованка Тернопільської школи – інтернату для слабочуючих Олеся Струтенська.

"Ще в дитинстві моя перша вчителька навчила мене жестової мови. З того часу мене цікавив спів жестами. Я дуже би хотіла навчитися більшого. Думаю, в подальшому я зможу реалізувати себе і на сцені", - каже дівчина.

Своєрідний перетин мистецтва і добра під назвою "Теплий дотик" ініціює творча майстерня "Палітра тепла". Захід проходить під патронатом Тернопільської міської ради. 

На фото учасниця дефіле Олеся Струтенська

Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.