4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Найстаріший парк Тернополя отримає нове життя

У Тернополі вже кілька років обговорюють, як же має виглядати одне із найстаріших пам’ятних місць нашого міста. 8 травня відбулася презентація проекту реконструкції Старого Парку.

Перший ескізний проект реконструкції Старого Парку, міськрада представила ще минулого року. Реконструкцію планували розпочати у 2019 році. Проте обговорення досі триває.

Як зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, відбуватиметься реконструкція в три етапи і їй передував майже 5-ти літній діалог між ветеранами війни, архітекторами, художниками, краєзнавцями та істориками. Упродовж цього часу вдалось розвіяти багато міфів щодо самого парку:

"За п'ять років, крім допрацювання певних моментів реконструкції, ми знайомились із практиками європейського та навіть світового паркобудування. Ми прояснили багато речей, які пов'язані зі Старим парком. Цей парк є дуже важливим для міста. Тому підготовка відбувається дуже повільно та акуратно з урахуванням багатьох факторів, - каже Леонід Бицюра. - Крім того, парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва, тому усі зміни повинні бути погодженні з відповідними службами".

Найважчим етапом у розробці проекту був пошук спільної думки громади та архітекторів. Дехто вважає, що парк не потребує таких кардинальних змін, інші стверджують, що пам’ятників у Тернополі і без того достатньо, а парк повинен виконувати рекреаційну складову.

"7 гектарів рекреаційної зони у Центрі міста повинні використовуватися більш ефективно, - зазначає заступник директора КП «Об’єднання парків, культури та відпочинку м. Тернополя» Тарас Дячун. – Беручи до увагу відгуки тернополян та гостей міста, парк не є привабливою частиною міста. Ми ставимо за мету зробити парк місцем, де вшановуватимуться усі Герої України, які вплинули на нашу історію".

Співавтор проекту із реконструкції парку Ярослав Брінь зазначає, що  об'єкти вказані на візуалізаціях є лише концепцією парку. Тому можливо вдасться реалізувати не весь проект:

"Першочергово роботи будуть спрямовані на вхідну зону, яку ми наповнимо місцями для відпочинку дітей та дорослих. Ми зробимо цей простір більш доступним для наших мешканців. Друга черга – реконструкція безпосередньо алеї. Суттєвих змін у структурі парку не буде. На протоптаних доріжках ми повкладаємо нове покриття, - каже архітектор. -Поки що отримуємо  багато пропозицій, що робити з курганом. Розробили концепцію щодо фонтанів. Скульптурна група «Мати» залишиться, адже ми не маємо права робити суттєві зміни".

Загалом у парку планують провести зонування і зробити три меморіальні зони. Одна з них присвячена пам’яті загиблих у Другій Світовій війні, інша - звитязі українських Героїв та Героїв АТО, а третя – рекреаційна зона.На головній алеї пропонують розмістити декоративні водойми та фонтани, є ідея облаштувати «пантеон слави» у вигляді фігур воїнів з різних періодів історії України та «музей слави».

Нагадаємо, Старий Парк - найстаріший з парків Тернополя, засаджений наприкінці XIX століття, визнаний парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва, входить в історичний ареал міста. В радянський період використовувався як меморіальний парк, для вшанування учасників Другої світової війни. На даний момент елементи благоустрою, меморіальні об’єкти (зокрема Пагорб слави в аварійному стані) вимагають оновлення.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.