Версія для друку

Учні з порушенням зору Теребовлянського НВК тепер зможуть знайомитися з творіннями тернопільських письменників

Аудіозбірку «Казки та поезія Тернопільського краю», яку озвучили вихованці Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру, презентували та передали учням Теребовлянського навчально-виховного комплексу, 6 травня.

Аудіозбірку казок  розпочали передавати у навчальні заклади, де навчаються дітки із вадами зору. Першими збірку отримали учні Теребовлянського навчально-виховного комплексу. Під час зустрічі вихованці закладу отримали в подарунок аудіодиски, познайомилися з однією з авторів - Іриною Мацко та із задоволенням занурилися у світ казки. 

Диск є четвертою роботою в рамках проекту «Скарби Файного міста», ініційованого заступником міського голови Леонідом Бицюрою.

"Метою проекту була підтримка дітей із вадами зору.  Але під час реалізації проекту з’ясувалося, що  аудіоказки є затребуваними та цікавими  і більшості пересічних маленьких та дорослих тернополян, - розповідає заступник міського голови, засновник проекту «Скарби Файного міста» Леонід Бицюра. -  У рамках проекту було створено вже дві книжки і два диска. Кожна з цих робіт є унікальною: першу книгу казку-рекордсмена України писали 22 письменники, друга - книга легенд міста, таку книжку ми ще ніколи не випускали. Перший диск з творами тернопільських авторів ми робили для дітей, які не бачать. А тепер наш проект розвинувся далі – ми думали, як задіяти дітей з інвалідністю в створенні диску, тому і виникла така ідея записати їх, - додає пан Леонід. – Ми раді, що можемо допомогти маленьким мешканцям Тернопільщини познайомитися із сучасними тернопільськими письменниками та поринути у світ казки".

Учні також розповіли про діяльність власного шкільного радіо і отримали в подарунок мікрофон караоке від партнера проекту Едуарда Лядецького, за допомогою якого зможуть реалізовувати усі творчі мрії.

"Це особливий проект з особливими дітками, який торкнеться серця кожного, - переконана куратор проекту, керівник медіа лабораторії ПК "Березіль" Оксана Ратушняк. - Адже ми натхненно працювали впродовж двох місяців, вклали тепло та щирість у кожне речення, намагалися зрозуміти авторів та кожного героя. Ми бачили, як переживали усі діти, що долучилися до начитування, як вони готувалися до кожного запису. Вони зробили свою роботу з дуже великою відповідальністю, бо розуміли, що ці казки разом з іншими будуть слухати і діти, які не бачать". 

У диск увійшли віршована "Казка про Брудне місто" Наталії Лобас, збірка віршів Сергія Сірого "Слоненятко Роні", збірка віршів Ярослави Підлужної "Дзень-дзелень", - новий день", казки Валентини Семеняк "Баба Сяба", "Бурмотійко і Даринка" та "Музика Серця", казки Ірини Мацко "Зламаний господар", "Чорне серце" та "Детектив Шерлі", а також казка Оксани Ратушняк "Хмарка без опадів".

Нагадаємо, ініціатива реалізована за підтримки заступника міського голови Леоніда Бицюри, в рамках проекту «Скарби файного міста», за сприяння компанії ELEKS Ternopil та підтримки БО «Благодійного фонду «Єднання поколінь», за співпраці «Ух Радіо», «Вуличне Радіо», театральної школи-студії «Мельпомена», Тернопільської Центральної дитячої бібліотеки, Молодіжного центру розвитку "МІСТ". Запис здійснено в медіа лабораторії ПК «Березіль» Medialab Ternopil.