Версія для друку

Чорнобиль не має минулого часу. Про наслідки аварії на ЧАЕС розповіли поважним тернополянам

24 квітня відбулася чергова зустріч соціальної ініціативи «Єднання поколінь», яку присвятили  33 річниці Чорнобильської катастрофи. Традиційно поважні тернополяни зібралися у Тернопільському центрі дозвілля та молодіжних ініціатив ім. О. Довженка.

Про віддалені наслідки аварії на ЧАЕС та їх вплив на здоров'я населення розповіла поважним тернополянам викладач кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін ТНПУ ім. В. Гнатюка Ірина Чень. Також вона розповіла про хвороби, які можуть виникати у чорнобильців.

Щоб глибше зрозуміти весь трагізм становища, в яке потрапили мільйони людей, знайти коріння цього всенародного лиха, своїми спогадами поділилася учасниця ініціативи, директор музею Чорнобилю, уродженка міста Чорнобиль Людмила Поліщук. Жінка розповідає, що пам’ятає своє місто гарним та наповненим життям:

"В мої часи поблизу лосі бігали, зайці, всюди у місті цвіли квіти. - А зараз вовки тільки шастають  і дерева проросли в хатах, проросли в асфальті. Пам’ятаю місто мирно спало вночі, коли сталася трагедія. В той час відзначали багато весіль. Якби не робилися такі ганебні експерименти, які були в СССР, все було б добре. Хотіли зробити роботу пошвидше – виконати п'ятирічку за чотири роки. Четвертий енергоблок повинен був ставати на ремонт. Дрібні поломки час від часу траплялися, але люди цього не відчували. Першого травня мав бути першотравневий парад, тому коли жителі побачили роботи з дезактивації, вони подумали, що миють місто до свят", - додає жінка.

Заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра подякував пані Людмилі за її активну просвітницьку діяльність та звернувся до присутніх:

"На превеликий жаль, понад 30 років  тому на Чорнобильській АЕС мирний атом, покликаний служити на благо людства, вийшов з-під контролю. Ця трагедія обернулася екологічним лихом нечуваного масштабу. Відлуння Чорнобиля відчувається і сьогодні - втрачене здоров`я, інвалідність, а відтак і скалічені долі, - каже пан Леонід. - Біль кожної родини, яку спіткало стати жертвою аварії на ЧАЕС – наш спільний біль та сум".

Нагадаємо, Чорно́бильська катастро́фа — техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території УРСР, в ніч на 26 квітня 1986року.

Руйнування мало вибуховий характер, реактор було повністю зруйновано і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивнихречовин. Відбувся викид потужністю в 300 Хіросім. На думку багатьох людей, зокрема тодішньої голови Президії Верховної Ради УРСРВалентини Шевченко, ця подія та офіційна реакція на неї, що була продемонстрована у Москві, стала однією з причин розпаду СРСР