4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Тернопільські школярі активно працюють над вирішенням проблем міста

Підсумкова зустріч з висвітленням серії проектів, які було реалізовано у рамках року Екології провели у Тернополі 23 квітня. Протягом 5 місяців тернопільські учні, науковці та влада впродовж 5 місяців, у рамках року Екології у Тернополі, реалізовували екологічні проекти, спрямовані на покращення життя тернополян.

Протягом цього часу учасники серії проектів досліджували стан здоров’я школярів, шукали шляхи вдосконалення навчального процесу, а наймасштабнішим проектом став Еко-челендж.  До цього марафону долучились 10 Тернопільських шкіл та  десятки ініціативних старшокласників, яким не байдужа ця тема.

"Спільно зі своїми друзями ми проводили Еко-чеоендж і у своїй школі, знімали мотивуюче відео та передавали естафету іншому навчальному закладу, - розповідає учениця Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Дарина Сліпченко. Глобальні проблеми потрібно вирішувати мінімальними вчинками, кожен особисто має дбати про екологію, на мою думку. А проводити заходи такого роду є корисним для формування екологічної свідомості тернооплян".

Заступник міського голови Леонід Бицюра розповідає, що спільна робота у даному форматі налагоджує взаємозв’язок різних галузей, а це є найголовнішим. Адже здоров‘я не формується лише за допомогою медичної галузі, саме екологія відіграє велику роль:

"Ми провели детальний аналіз показників здоров’я учнів усіх шкіл та виявили хвороби, які формуються через вживання неякісної води, їжі, умов перебування дітей у школі. Тому ми будемо вести контроль освітлення та температурного режиму, контролюватимемо якість харчування учнів у шкільних їдальнях. Сьогодні ми розпочали встановлювати новітні системи очищення води, які плануємо масштабувати по всіх школах міста", - зазначає Леонід Бицюра.

Директор Благодійного фонду «Єднання поколінь» Ольга Гордієнко розповідає, що  протягом цього часу у місті було проведено понад 30 проектів. А одна зі шкіл запустила власний:

"Діти відзняли різноманітні відео у яких пояснювали важливість сортування сміття та збереження чистого довкілля. Також під час наших зустрічах ми робили важливий акцент на кількості вживання води та її якості, - каже пані Ольга. - А учні Тернопільської школи № 18 започаткували цілий проект “Вода за   життя”.

Учасники серії проектів запевняють, що на досягнутому не зупинятимуться, мають ще багато ідей, які допоможуть зберегти навколишнє середовище та власне здоров‘я.

Аліна Жайворонко

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.