4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

"Запобігти. Врятувати. Допомогти": рятувальники провели екскурсію для поважних тернополян

18 квітня в гостях у тернопільських рятувальників побували учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь», що діє у Тернополі вже більше року. Під час екскурсії відвідувачі дізнаються історичні факти про зародження, становлення пожежно-рятувальної служби у нашому краї та про сучасну роботу підрозділів ДСНС.

Екскурсія розпочалася з фігури Святого Флоріана, який вважається покровителем вогнеборців та захисником від вогненної стихії. Його фігура розташована на території Управління, одразу біля каплички Матері Божої «Неупалима Купина». 

"Навчати правилам пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності потрібно не лише дітей, - зазначає заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра. - У силу різних життєвих обставин, більшість учасників соціальної ініціативи жодного разу не відвідували дану установу. Ми робимо усе для того, щоб наші поважні мешканці міста до культурного, мистецького, духовного життя міста, та мали можливость здобувати нові навички". 

Під час відвідин пожежно-технічної виставки, поважні тернополяни дізналися про зародження пожежно-рятувальної служби краю й сучасну роботу підрозділів ДСНС. За допомогою різноманітних експонатів, макетів та діорам вони поринули в історію створення пожежної охорони, ознайомилися з пожежною автоматикою, технікою та устаткуванням, наочно побачили, як у приміщеннях розповсюджується полум’я та які бувають наслідки пожеж, дізналися про принципи роботи блискавкозахисту та систем інженерного протипожежного захисту. Переглянули фотовітрини зі світлинами ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та працівників пожежної охорони, нагороджених медаллю «За відвагу на пожежі», та багато іншого, зблизька оцінити бойові будні професійних рятувальників та роботу підрозділів місцевої пожежної охорони.

Також гості оглянули автопарк пожежно-рятувальної частини: побачили техніку, оснащення та обладнання, що є на озброєнні рятувальників.

Учасниця соціальної ініціативи "Єднання поколінь" Ніна Прутових розповідає, що найбільше її вразила виставка, оскільки аварія на Чорнобильській АЕС торкнулась і її родини:

"До сьогоднішнього дня я навіть не знала, що тут можна побувати з екскурсією. Працівники ДСНС України є справжніми героями, які кожного дня ризикують власним життям заради нас усіх. Дуже важливо вміти грамотно та тверезо ставитися до екстремальної ситуації та знати правила безпеки", - каже жінка.

Екскурсанти отримали чимало корисної та цікавої інформації. Адже виставка не лише сприяє популяризації пожежно-рятувальної справи та пропагує традиції пожежної охорони, а ще й навчає, як запобігти лиху та як правильно діяти в екстремальних ситуаціях. 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.