4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Як відточують навички першої допомоги поважні тернополяни

Тренінг з першої допомоги для учасників соціальної ініціативи Тернополя «Єднання поколінь» провели інструктори Тернопільського обласної організації Товариства Червоно Хреста України, під час чергової зустрічі поважних тернополян у Екобібліотеці.

Для збереження здоров’я, а часто й життя людини під час будь-яких нещасних випадків важливими є перші 20 хвилин до приїзду швидкої медичної допомоги. Тому вчасно надана перша допомога — і кваліфікована, і грамотна, є надзвичайно актуальною.

"Для нас важливо, щоб поважні тернополяни могли впевнено себе відчувати у любих екстремальних ситуаціях, - зазначає заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь Леонід Бицюра. -За умови своєчасного надання екстреної медичної допомоги в Україні щороку можливо рятувати до 30 - 40 тисяч осіб. Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги та подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого".

Під час навчання, яке відбулося за участі обласного координатора з першої допомоги Олексія Шейки, інструктора Романа Радійовського та волонтера Павла Мельника, усі присутні мали змогу відпрацювати теоретичні заняття на практиці. Також учасники дізнались, як надати першу допомогу при втраті свідомості та нападі епілепсії, як провести серцево-легеневу реанімацію та вивчили алгоритм дій при наданні допомозі.

Інструктор  моделював різні екстремальні ситуації, в яких потрібно було діяти злагоджено, швидко та професійно. Адже в паніці людина може розгубитись, а відпрацьований на практиці алгоритм дій допоможе швидко і правильно зреагувати.

"Ми обирали теми, які можуть зацікавити  дану вікову категорію, - розповідає інструктор Тернопільського обласної організації Товариства Червоно Хреста України Роман Радійовський. - Сподіваюся, що здобуті сьогодні навички не знадобляться нашим слухачам, але, думаю, тепер вони зможуть зорієнтуватися при екстремальній ситуації та надати елементарну першу медичну допомогу".

Нагадаємо, соціальна ініціатива «Єднання поколінь» - це платформа створена перш за все для людей похилого віку, для надання моральної допомоги, залучення до різноманітних активностей, а також можливості відчути себе значущою частиною нашого міста. Людей поважного віку Тернополя запрошують на щотижневі тематичні зустрічі, лекції про важливі речі, концерти, зустрічі з громадськими діячами та відомими творчими людьми, перегляд фільмів, майстер-класи, консультації спеціалістів та для спілкування з учасниками ініціативи відбуваються за таким розкладом:

 - у вівторок і четвер о 15.00 — бібліотека-філія для дорослих, вул. Миру, 4 а; 

- у вівторок і четвер о 16.00 — Еко-бібліотека для дорослих, проспект Злуки, 33;

 - середа — 13.00 та неділя 14.00 — Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, проспект Злуки, 45.


Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.