4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Поважних мешканців міста навчали надавати першу медичну допомогу

7 квітня, у Всесвітній день здоров’я, Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України навчили учасників соціальної ініціативи «Єднання поколінь» основам першої допомоги.

Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Своєчасне надання та правильне проведення медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджує розвиток тяжких ускладнень (шок, нагноєння рани, загальне зараження крові), зменшує втрату працездатності.

Під час навчання, яке відбулося за участі обласного координатора з першої допомоги Олексія Шейки, інструктора Соломії Бандрівської та волонтера Павла Мельника, слухачі вчилися вправно і швидко надавати долікарську допомогу потерпілим. В рамках тренінгу присутні дізнались, як надати першу допомогу при втраті свідомості, кровотечах, як провести серцево-легеневу реанімацію та вивчили алгоритм дій при наданні першої допомоги. Присутні з цікавістю сприймали нові знання та ділились своїм досвідом.

"Сьогодні я вперше проводила навчання для такої великої кількості людей, - розповідає інструктор. -  Але незважаючи на це, аудиторія була активною, мені вдалося пробудити у них інтерес. Сподіваюся, що здобуті сьогодні навички не знадобляться нашим слухачам, але, думаю, тепер вони зможуть зорієнтуватися при екстремальній ситуації та надати елементарну першу медичну допомогу".

По заверешенню навчання, заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра вручив поважним тернополянам сертифікати за активну участь в лекціях та практичних заняттях з надання першої медичної допомоги. 

"В Україні кожного року близько 70% людей вмирає через серцево-судинні захворювання. Екстрену медичну допомогу повинні вміти надавати не тільки медичні працівники, але й кожна особа без медичної освіти, яка стала свідком нещасного випадку. За умови своєчасного надання екстреної медичної допомоги в Україні щороку можливо рятувати до 30 - 40 тисяч осіб, - каже Леонід Бицюра. -Від того, наскільки своєчасно і грамотно надано першу допомогу, багато в чому залежать результати подальшої невідкладної лікарської допомоги та подальшого лікування, а в ряді випадків і життя потерпілого. Тому нам важливо, щоб поважні тернополяни могли впевнено себе відчувати у любих екстремальних ситуаціях".

Соціальна ініціатива «Єднання поколінь» - це можливість бути активним та мати багато друзів. зазначають  Людей поважного віку Тернополя запрошують на щотижневі тематичні зустрічі, лекції про важливі речі, концерти, зустрічі з громадськими діячами та відомими творчими людьми, перегляд фільмів, майстер-класи, консультації спеціалістів та для спілкування з учасниками ініціативи відбуваються за таким розкладом:

-у вівторок і четвер о 15.00 — бібліотека-філія для дорослих, вул. Миру, 4 а;

-у вівторок і четвер о 16.00  Еко-бібліотека для дорослих, проспект Злуки, 33;

-середа — 13.00 та неділя 14.00 — Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, проспект Злуки, 45.

 

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.