4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Виставку присвячену Архиєпископу Володимиру Стернюку відкрили у Тернополі

Виставку під назвою «Митрополит Володимир Стернюк – «Татуньо» підпільної церкви» присвячену 112-ій річниці з дня народження великого подвижника українського народу – Митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Архиєпископа Володимиру Стернюку, відкрили в обласному краєзнавчому музеї 12 лютого. На вистаці представлено  матеріали із фондів музею Митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького, що у Львові.

Експозиція містить близько ста експонатів, що розповідають про життєвий шлях Преосвященного єпископа Володимира Стернюка. Експозиція містить особисті записники Митрополита, підручники, які були виготовленні у підпільній семінарії, фото та навіть богослужбовий одяг Митрополита.

"Уся виставка супроводжується історіями та розповідями. Дуже цікавою є інформація про те як формувалася підпільна церква, - розповідаєкуратор виставки Ірина Гірна. - Тут представлені усі особисті речі єпископа Володимира. З виставкою ми відвідали вже багато міст Львівщини. До Тернополя вирішили приїхати, оскільки кілька років Митрополит служив у редемптористському монастирі у Тернополі". 

Експонати збирав директор музею Митрополита Андрея Шептицького отець Савастьян Дмитрух. Отець розповідає, що постать Архиєпископа Стернюка відіграла неабияку роль у його житті, адже саме він висвятив його:

"Ми хочемо, щоб про цю людину все більше було відомо українцям. Він був одним із тих владик, які найактивніше провадили нашу церкву у підпіллі. Напевно, у найважчий час тоталітарного режиму, коли церква була переслідувана, - зазначив о. Севастьян. - Особисто знаючи його, я би не хотів, щоб ця людина йшла у забуття.  Тому хочемо, щоб тернополяни більше знали про цього проповідника віри".

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра переконаний, що завдяки наполегливій праці Митрополита Володимира, вдалося зберегти не лише Українську Греко-Католицьку церкву, але й національні цінності:

"Великою честю для нас стало звернення львівських колег із пропозицією проведення виставки. Постать Володимира Стернюка не до кінця популяризована серед українського суспільства. Його життєвий шлях є віддзеркаленням долі українського народу та церкви, - додає Леонід Бицюра. - УГЦ була своєрідним стержнем, завдяки якому в умовах бездержавності збереглися українські традиції, культура, звичаї".

Виставка діятиме  до 8 березня.

Нагадаємо, Архиєпископ Володимир Стернюк виконував обов’язки голови Української Греко-Католицької Церкви з 1972 до 1991 року. Після приходу радянських військ і з початком переслідувань Греко-Католицької Церкви відмовився перейти у православну віру і став одним із провідників підпільної Греко-Католицької Церкви у часи комуністичного режиму. Помер вже у незалежній Україні, у 90-річному віці в 1997 році. Його поховали у крипті собору святого Юра у Львові.

На фото куратор виставки Ірина Гірна, директор музею Митрополита Андрея Шептицького отець Савастьян Дмитрух, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра та отець Іван Говера

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.