4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Поважні тернополяни продовжують пізнавати історію рідного краю

Учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь» відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей 8-го лютого. Поважні тернополяни ознайомились із збірками українського народного одягу з різних регіонів Тернопілля, образотворчим та декоративно-ужитковим мистецтвом та унікальними археологічними артефактами.

Екскурсовод пані Галина розповіла, що збірка музею становить близько 170 тисяч матеріальних пам’яток – стародруки, старовинна зброя, збірки національного одягу, поштівки, рідкісні світлини та документи, предмети міського та сільського побуту, багаті філателістичні та нумізматичні колеції, ряд вартісних антикварних речей, особисті речі та архіви видатних уродженців краю та інше – все те, чим жив і що творив народ упродовж кількох століть, стародруки Почаївської Лаври

Екскурсія розпочалася з другого поверху музею, який  відданий чисельній колекції природничих матеріалів, які об'єднані у збірки "Палеонтологія", "Геологія і мінералогія", "Зоологія" та "Ботаніка". Найцікавішою для учасників ініціативи виявилася унікальна колекція комах, чучела рідкісних тварин та птахів. Експозиції відділу природи побудовані здебільшого за допомогою діорам, що відтворюють основні ландшафти та природничі особливості краю.

На третьому поверсі поважні тернополянам довелося пригадати  стародавню історію, історію середніх віків та нового часу. Особливу увагу привернула реконструкція двокамерного наземного житла з поселення трипільської культури, зрубна напівземлянка періоду ранніх слов'ян VI-VIII ст. н. е., макет Тернопільського замку XVI ст., діарама Зборівської битви 1649 р., інтер'єр селянської хати періоду феодалізму.

 

На четвертому поверсі гості музею ознайомились із відділом нової та новітньої історії, де висвітлюються події Першої та Другої світових війн. В основному це документи воїнів Червоної армії: орденські книжки та посвідчення, воєнні квитки, фронтові листи-трикутники. Це також численні матеріали, що розкривають трагедію Української Повстанської Армії та Дивізії "Галичина". Відвідувачам Також було цікаво відвідати діараму "Битва за Тернопіль". Саме у цьому відділі поважні мешканці міста, активно дискутували із екскурсоводом. Адже майже кожен зміг, щось пригадати з розповідей батьків чи  власного життя.

Учасниця соціальної ініціативи «Єднання поколінь» пані Анна розповідає, що це вперше вона відвідала Тернопільський краєзнавчий музей.

"Тут зібрана дуже різна цікава інформація та експонати. Починаючи з біології, та закінчуючи війнами… Сьогодні кожен відкрив для себе, щось нове.  Завдяки нашим екскурсіям, за рік, я побувала у більшій кількості цікавих місць, ніж за все своє життя", - каже пані Анна. 

Також гордістю музеюю є численні колекції декоративно-ужиткового мистецтва. Це — художня кераміка і тканини, народний одяг і вишивка, художня обробка шкіри і дерева. Унікальну мистецьку вартість мають "борщівські" сорочки, які вражають різноманітною технікою вишивання.

Як відзначив заступник міського голови та співзасновник соціальної ініціативи  "Єднання поколінь" Леонід Бицюра, знайомство поважних тернополян з історією рідного краю є важливим етапом у їхньої соціальної адаптації:

"Нашим завданням є допомогти поважним жителям міста соціалізуватися у сучасному ритмі життя, пізнати краще історію рідного краю та почути їхній власний неоціненний досвід та знання.  Люди у будь-якому віці є суспільною цінністю, а життєвий досвід  та бачення літніх віком, проте молодих серцем людей можуть стати прикладом для кожного з нас", - зазначив Леонід Бицюра.

Наприкінці екскурсії поважні тернополяни побажали пані Галині успіхів у її нелегкій справі та з нетерпінням чекають на відкриття нових експозицій.

 Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.