4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

"Північчина – це Японія. Крим – це Україна". Тернопіль солідарний з Японією

Тернопіль долучився до Всеукраїнської акції солідарності з Японією. З цієї нагоди, сьогодні у бібліотеці - музеї «Літературне Тернопілля» відбулося спецпогашення конвертів та марок-віньєток, виготовлених на замовлення Тернопільської кінокомісії.

Починаючи з 1981 року, в Японії щорічно 7 лютого відзначають «День північних територій» за повернення незаконно окупованих Росією Курильських островів. Цьогоріч в Україні, з цієї нагоди, відбулися мирні акції «Солідарність з Японією», які пройшли біля посольств Російської Федерації у Києві та Одесі.

"Підтримуючи дану акцію, ми підготували конверти із зображенням Криму і Курильських островів. На яких написано: «Північчина – це Японія!!! Крим – це Україна!!!», - розповідає організатор заходу, експертТернопільської кінокомісії Володимир Ханас. -Конверти будуть відправлені у різні міста України. На конвертах присутні також марки Олега Сенцова та Ялти".

Заступник міського голови, голова Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра зазначив, що українці дедалі менше уваги приділяють проблемі анексії Криму:

"Таким спецпогашенням ми би хотіли нагадати українцям про Крим, який зараз є анексованим Росією, і про який, чомусь, все менше згадують. Ми показуємо солідарність з тими народами, які також зазнали поневірянь з боку Російської імперії. Україна є не єдиним прикладом загарбницької та ворожої політики даної країни, - зауважив Леонід Бицюра. - Сьогодні ми посилаємо сигнал дружби нашим японським колегам".

Право погасити конверт надали заступнику міського голови та голові Тернопільської кінокомісії Леоніду Бицюрі, експерту Тернопільської кінокомісії Володимиру Ханасу та філателісту Юрію Ковалькову.

"Сьогоднішня подія є прикладом народної демократії, - зауважив Юрій Ковальков. - Це слугуватиме своєрідним месенджером як Росії, так і Японії. Росія зараз домагається у Японії визнання анексії Криму взамін на Курильські острови. Ми повинні зупинити такі дії, якщо вони повторюватимуться в майбтньому".

Нагадаємо, вперше питання приналежності Курильських островів і Сахаліну було порушено в 1855 році. 7 лютого Японія і Росія підписали Симодський трактат про торгівлю та кордони. Згідно з ним, кордон країн встановлювалося між островами Ітуруп та Утуруп; Японія отримувала права на Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групу островів Хабомаї; решта відходили Росії. Звідси започатковано японське свято, що відзначають щороку з 7 лютого 1981 року, – День північних територій.


Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.