4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі відкрили фотовиставку із моделями поважного віку

Сьогодні у «Перемозі» презентували фотовиставку «Погляд душі», присвячену річниці створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь».

 Автор світлин – Наталія Соболівська, представила на виставці 12 фотографій, моделями яких є учасники «Єднання поколінь». Дівчина розповідає, що від фото сесії отримала лише позитивні емоції та враження.

«Я погодилась на таку фото сесію, тому що мене надихнула на це моя бабуся. Приїжджаючи до неї в гості, я завжди бачу у її очах емоції. І в ті моменти я розумію, що старші люди – це не просто бабусі і дідусі. Це особистість і душа.  Ця зйомка була для них сюрпризом. Вони були не готові до неї. Просили робити фото так, щоб не було видно зморшок, але я навпаки хотіла показати, що у кожній їхній зморшці є своя життєва історія», - розповідає Наталія Соболівська.

Також фотограф розповіла, що участь у фото сесії взяло близько 80 людей поважного віку. Але на виставці вдалося розмістити  лише 12 фото. Інші згодом з’являться у соціальних мережах.

Заступник міського голови міста та співініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра розповідає, що українцям потрібно змінювати думку та ламати стереотипи стосовно людей поважного віку.

« За цей рік ми з вами навчилися слухати і поважати один одного, що є найбільш важливим. Ця ініціатива є унікальною і ми запропонували різні формати спілкування між поколіннями всій державі.  Ми відійшли від стереотипу, що старша людина є жертвою. Поважні люди є джерелом знань, досвіду та життєвої енергетики.  Допоки ми не змінимо ці стереотипи, доти в Україні покращення не відбудеться. Оцю ідею та проект, я думаю, що згодом візьмуть на озброєння й інші обласні центри», - зазначив Леонід Бицюра.

Також заступник очільника міста, вручив Подяки міського голови усім хто активно долучився та співпрацював із соціальною ініціативою "Єднання поколінь".

На виставку потрапила світлина учасниці ініціативи Надії Прінь. Жінка розповідає, що захоплена діяльністю проекту, а про фото соромиться говорити. Каже, що для неї це дуже незвично, проте – приємно.

« Найбільше мені подобається у зустрічах «Єднання поколінь», можливість завести нові знайомства та поспілкуватись. Для людей похилого віку, надзвичайно важливо відчувати себе потрібними, - зауважила пані Надія.Тому усі зустрічі, поїздки та інші заходи я відвідую залюбки.  А щодо виставки, то я приємно вражена. Не думала, що у такому віці моє фото потрапить на загальний показ.» 

За рік діяльності соціальної ініціативи «Єднання поколінь», долучилось більше ста учасників. На щотижневі зустрічі до людей поважного віку приходять спікери, артисти, вчителі, тренери, дієтологи та навіть танцюристи.

« Цією виставкою ми хочемо показати, що насправді очі є дзеркалом душі і вони залишаються незмінними. Наше тіло змінюється, а очі – ні. Вони відображають те, що є на серці. Саме тому виставка і називається «Погляд душі»», - розповіла координатор  соціальної ініціативи «Єднання поколінь Ольга Гордієнко. 

На цьому святкування річниці проект не завершується. 7 жовтня о 13:00 в "Перемозі" відбудеться святкова програма, виступи відомих дитячих колективів та самих учасників соціальної ініціативи "Єднання поколінь".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.