Версія для друку

Тернопільська громада першою отримала посібник «Абетка для директора»

(0 голосів)
Автор 
on 22/01/2020

Тернопільська міська об’єднана територіальна громада першою в Україні отримала «Абетку для директора» створену Державною службою якості освіти України з метою сприяти побудові системи забезпечення якості освіти у навчальних закладах.

Рішення передати абетку заступнику міського голови Леоніду Бицюрі, голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак прийняв під час круглого столу на тему "Забезпечуємо якість освіти разом", який нещодавно відбувся в Тернопільській обласній державній адміністрації.

"Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак прийняв рішення передати цей інструмент для розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти «Абетку для директора» першому місту, яким став Тернопіль, - зазначила начальник  управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталія Моравська.  - Ми продовжуватимемо активно співпрацювати з міською радою та керівниками закладів освіти, оскільки якість освіти залишається в пріоритеті".

Леонід Бицюра зазначає, що освіта є стратегічним напрямком Тернопільської міської ради, і протягом останніх років громада Тернополя демонструє найкращі результати по всій Україні в галузі освіти.

"За останні роки нам вдалося досягти багато. Тернопільська методична служба визнана одною з кращих в Україні. Наші діти є лідерами за результатами ЗНО. Декілька наших шкіл приймають участь в експериментах Міністерства освіти і науки України. Таким чином ми маємо можливість формувати бачення розвитку галузі освіти не лише в місті, але й в Україні. Окремо ми розвиваємо напрямок екологічної освіти в школах, популяризацію традиційних сімейних цінностей, патріотичне виховання, - каже Леонід Олексійович. -Це все демонструє пріоритетну позицію освітньої галузі в нашому місті. Тому мені дуже приємно, що Тернопіль став першим містом, яке отримало «Абетку для директора». Я переконаний, що це є елементом визнання успіхів Тернополя в галузі освіти".

У майбутньому книгу передадуть у навчальні заклади міста.

 «Абетка для директора» містить докладні рекомендації для формування системи забезпечення висококласного навчання у закладах загальної середньої освіти. Це  інструкція для директорів, як вибудувати Нову українську школу у своєму закладі освіти, що базується на вимогах інституційного аудиту оцінювання якості освітньої діяльності.

Державна служба якості освіти стверджує, що за допомогою наданих рекомендацій, керівники та заступники керівників українських шкіл зможуть визначити переваги освітнього середовища їхнього закладу освіти та те, що потребуватиме покращень.