4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Освіта

Учні медичного ліцею презентували дослідницьку експедицію "Моя Батьківщина - Україна"

(0 голосів)
Автор 
on 18/04/2019

У кімнаті – криївці, що знаходиться у Тернопільському національному медичному університеті ім. Я. Горбачевського, вшанували повстанців та презентували результати дослідницької експедиції учнів школи-медичного ліцею, яка має назву «Моя Батьківщина – Україна».

«Не хочемо ні слави ні заплати -заплатою нам розкіш боротьби:солодше нам у бою умирати,як жити в путах, мов німі раби», - гімн ОУН, дивіз ти, що сміливо боролися за створення Української самостійної соборної держави, її збереження та розвиток.

Заступник міського голови Леонід Бицюра передав університетській бібліотеці книгу «Віра і воля» співавтором якої він є. Також він зазначив, що долю загалу завжди визначає меншість, якої ніколи не розуміла середньостатистична збайдужіла більшість:

"Медичний університет створив унікальну лекційну залу з відновленою криївкою, і це місце стало майданчиком проведення патріотичних заходів. Сьогодні ми згадали діяльність ОУН та УПА на Тернопільщині та презентували свою книгу, присвячену останньому бою УПА, який відбувся 14 квітня 1960 р. на Тернопільщині. Це маловідомий факт, який може розвіяти безліч стереотипів та міфів, які нав’язувалися радянською, а зараз російською пропагандою", - каже Леонід Бицюра.

Одним із борців за Українську державу був Микола Кліщ, якого у 1947 році відправили у заслання, де він пробув 10 років. Син упівця Іван Кліщ упорядкував рукописи батька та видав книжку “Спогади повстанця” та представив їх присутнім:

"Батько  був настільки освідченоюлюдиною, що наприкінці свого життя самостійно написав книгу. Незважаючи на перебування у засланні, батькові з його товаришами вдалося організувати повстання, навіть у в‘язниці вони боролися", - розповідає син повстанця.

Пошукова експедиція тривала кілька років, у ній брала участь учениця медичного ліцею Катерина:

“Якщо брати ОУН-УПА на Тернопіллі, то знаємо, що скільки людей страждало, щоб Україна була вільною незалежною державою, щоб вона мала кращу долю, і полягли вони не даремно", - зазначає учениця.

Кімнату- криївку відкрили до дня відзначення 76-ї річниці утворення Української Повстанської Армії. Експонатами зброї та речами побуту повстанців, які віднайшли школярі під час експедиції,наповнили аудиторію. Усе обрамлено вишитими рушниками, а на стінах висять портрети величів українського народу.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.