4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Освіта

П’ятеро педагогів з Тернопільщини їдуть на Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2019»

(0 голосів)
Автор 
on 04/02/2019

У Тернополі назвали кращих педагогів області. У нашому краї пройшов другий етап Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019». Всі учасники продемонстрували креативність, інноваційність ідей, небайдужість до власної професії, високий рівень професіоналізму.

Цьогоріч найкращих учителів обирали у 5-ти номінаціях: «Географія», «Захист Вітчизни», «Основи здоров’я», «Вчитель інклюзивного класу» та «Французька мова».

"Конкурс “Учитель року” покликаний виявити учителів-новаторів, здатних випереджати час і закладати нові моделі мислення, - зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Такі педагоги конструюють траєкторію майбутнього нашої країни, формуючи в учнів ціннісні орієнтири, їхнє ставлення до життя. І конкурс є поштовхом до праці та впровадження новаторства в освіту загалом".

У номінації  «Вчитель інклюзивного класу» здобула перемогу Наталія Домбровська – педагог Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованої мистецької школи ім. І. Герети. Пані Наталія розповідає, що протягом всієї кар’єри вчителя намагалася віднайти особливий підхід до кожної дитини. Напевно, саме тому наважилась взяти на себе відповідальність керівника інклюзивного класу.

"Цей рік став повним випробуванням.  Довелося пристосовуватися до нової школи, колективу і звісно страшно було вперше стикнутися з інклюзією, - каже Наталія Домбровська. - Але я вірили у свої сили, оскільки мені завжди вдавалося знайти підхід до будь-якої дитини. Напевно саме це і привело мене до перемоги. Адже, по учнях видно роботу вчителя. Я ніколи не була лектором, а старалася стимулювала дітей до роздумів. Задачею педагога є не стати дитиною, а зрозуміти світ дитини, лише тоді вона відкриється та піде на контакт."

 У фінальному завданні педагоги проводили урок з учнями, яких вони не знають. Тему уроку конкурсантам повідомили за день до проведення уроку, близько 18-тої години.На підготовку вони мали фактично вечір і ніч.

"Не зважаючи на те, що я бачила дітей уперше, працювати було досить позитивно, усі були налаштовані на хороший результат, активно відповідали, - додає пані Натлія. -  Не було бар’єру між нами, мені не здавалося, що я їх бачу вперше, хоча познайомились дві хвилини тому і тут вже, власне, йшов урок."

У номінації «Географія» перемогла Катерина Дрозд – Кременецька загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №4, а у номінації «Охорона здоров’я» першість здобув Василь Дяків – Заліщицька державна гімназія. Серед вчителів французької мови перемогла Катерина Сагайдак – Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. Найкращим вчителем інклюзивного класу стала Наталія Домбровська – Тернопільський ліцей  №21 - спеціалізована мистецька школа №21, а у номінації «Захист відчизни» першість здобув Віталій Терлецький – навчально-виховний комплекс «Довжанківська загальноосвітня школа I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад” Тернопільської районної ради. Усі вони змагатимуться в наступному етапі за звання “Вчитель року” із викладачами України вже у квітні.

На фото Наталія Домбровська разом із своїм класом та директором Тернопільського ліцею І-ІІІ ступенів №21 - спеціалізованої мистецької школи ім. І. Герети Марією Гудимою.

Аліна Жайворонко

 

Останнє редагування Понеділок, 04 лютого 2019 17:14

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.