4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Освіта

"Екологічне виховання потрібно формувати з раннього дитинства", - Леонід Бицюра

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 27/09/2018

Сьогодні, 27 вересня, у рамках  «Бібліофесту –VIII «Тернопільські читання по-особливому», на базі Тернопільської бібліотеки №5, що на проспекті Злуки 33, відбулось відкриття Еко бібліотеки «Смакуй життя в зеленому стилі».

Нова Еко читальня позиціонує себе як територія творчості. У бібліотеці почали реалізовувати різноманітні зони. Такі як: бібліозона, релаксаційна та  ІТ-зона. Також в подальшому тут відбуватимуться квести, флеш-моби, акції, віртуальний туризм, еко пікніки та виставки.  

Ідея створення Еко читальні належить директору Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Світлані Козелко:« Починаючи писати цей проект, ми зрозуміли, що бібліотеки можуть бути стильними, цікавими новими платформами. І сьогодні ми зорганізували чотири зони, де кожен міг би відпочити. Написавши проект я звернулася за молодіжним баченням до своєї колеги Оксани Бодзянівської. Згодом до нас долучилася завідуюча Тернопільської бібліотеки №5 Марія Танчевська. Можна сказати, що це тандем трьох людей, які вирішили реалізувати цей проект», - розповідає Світлана Козелко.

На відкриті було представлено глиняну інсталяцію гончарні Руслана Друка, презентаційну локацію Еко продукту «Пастила», фотозона «Смакуй життя з Еко», б’юті зону «Малюнок хною», майстер – клас із флористики «Букет осені» та майстер-клас з виготовлення натурального мила.

Заступник міського голови Леонід Бицюра привітав присутніх з проведенням «Бібліофесту» та зазначив, актуальність Еко бібліотеки.

«Усі питання, що мають суспільне значення, мають і екологічну складову. Нажаль, екологічна свідомість населення планети на низькому рівні. І ми не усвідомлюємо загроз, перед якими ми стоїмо. Ми плануємо активно просувати серед населення цю глобальну проблему та її важливість. Екологічне виховання формується з самого дитинства. Тому ми почнемо працювати не лише зі школами, а й із дитсадками", - додав Леонід Бицюра.

Також на відкриті представлена інсталяція у формі дерева. Яка наповнена книгами про екологічну культуру, тенденції, декор у стилі еко. Літературу бібліотеки поповнив директор ТОЕНЦУМ  Іван Герц, який подарував книги на екологічну тематику власного випуску.

«Від Еко бібліотеки дуже багато може запозичити початкова ланка нашої освіти. З перших кроків у навчанні, дітей потрібно привчати до екологічної культури. Наша співпраця буде корисною не лише бібліотечному напрямку, а й для усього міста. Це сприятиме більшій екологічній свідомості нашого населення», - зауважив Іван Герц.

Останнє редагування Четвер, 27 вересня 2018 22:16

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.