4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Освіта

Батьки тернопільських школярів платитимуть за групу продовженого дня. Окрім деяких випадків.

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 29/08/2018

29 серпня на виконкомі міської ради, прийняли проект рішення «Про затвердження положення порядку надання платних освітніх послуг в закладах загальної середньої освіти в Тернополі». Це зумовлено відмовою фінансування груп продовженого дня державою.

До списку платних послуг, які можуть надавати заклади загальної середньої освіти входить  перебування дітей в групах продовженого дня та забезпечення їх харчування

"Наразі держава відмовилась від фінансування груп продовженого дня і ці видатки переданні на місцевий бюджет без додаткових доходів, - зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Це додаткове навантаження на міський бюджет, а ми і так маємо недофінансовану освіту, а це призведе до додаткових видатків."

За словами Леоніда Бицюри, зараз розрахували кілька варіантів для функціонування груп продовженого дня з різним часом перебуванням в них(3, 4, 6 годин), відповідно з різними розрахунками

"Ми розвивали декілька варіантів функціонування груп продовженого дня. Попередні перемовини з батьками показали, що такі, які готові на оплату на вибір формату перебування дітей в таких групах. Від оплати групи продовженого дня будуть звільнені категорії, які підтримує ТМР, в тому числі діти учасників бойових дій. Наступний спосіб оплати: за бажанням батьків відповідно до укладеного договору поділу класу для вивчення англійської мови на три підгрупи", - розповів Лонід Бицюра.

Також заступник міського голови озвучив, які платні послуги можуть надавати заклади загальної середньої освіти. В них входять: 

-підготовка до вступу у ВУЗи;

 -підготовка до ЗНО; 

-проведення понад обсягу встановленого навчального плану додаткових факультативів з вивчення іноземних мов, комп'ютерної підготовки, гри на музичних інструментах, хореографії, образотворчого мистецтва, сценографії та крою і шиття;

  -реалізація проведення в позанавчальний час заходів за освітніми, оздоровчими, спортивними, туристичними напрямками;

 -групових та індивідуальних занять з фізичної культури спорту,

 -забезпечення відпочинку та здоров'я в дитячо-юнацьких таборах з денним перебуванням дітей; 

-освітніх послуг, встановлених навчальним планом, які не передбачені бюджетним фінансуванням зі штатним розписом, але батьки та учні мають бажання займатись цим видом навчальної та виховної діяльності.  

Безкоштовно такі послуги надаватимуться дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування та  дітям учасників бойових дій.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.