4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Тернополян запрошують на унікальний концерт

(0 голосів)
Автор 
on 16/03/2017

Святковий ювілейний концерт з нагоди 25- річчя Муніципального Галицького камерного оркестру відбудеться 19 березня о 16 годині на сцені Українського дому "Перемога".

"Ювілей відзначаємо впродовж всього 25 сезону",- сказав диригент Муніципального Галицького камерного оркестру  народний артист України Василь Феленчак на прес-конференції,присвяченій цій даті.

Організувало зустріч з пресою  управління культури і мистецтв Тернопільської міськради, в чийому відомстві колектив  оркестру. Начальник  управління Олександр Смик тепло розповів про значення такого колективу в місті, про вплив музики на юне покоління, про багатство  музичного спадку композиторів України. Зокрема, він відзначив, що в неділю буде велике дійство на сцені, бо  збіглися в часі два ювілеї: колективу і керівника. Олександр Смик привітав  народного артиста України Василя Феленчака з датою, яка наближається, побажав здоров'я, натхнення, подякував за досвід, за вміння і майстерність, і глибину почуттів, які дарують музиканти  тернополянам і гостям міста.
 
"Музика як і пісня - поле боротьби за людську душу. Йдеться перш за все не про створення  мелодій, а виснажливу роботу диригента. За 25 років колектив дав понад півтори тисячі концертів. Склад колективу змінювався, незмінним лишався  керівник і засновник оркестру. Нещодавно колектив успішно презентував  наш край на творчому звіті в столичному Українському домі "Благословенне Тернопілля"".

Начальник управління культури і мистецтв відзначив спільний з оркестром  проект  виступів з Різдвяною програмою на вокзалі "Для тих, хто в дорозі". Ці концерти прижилися в Україні. У святкові дні тепер  звучить оркестрова музика на вокзалах Києва, Харкова, Миколаєва, Херсона, Дніпра. Ведучих Олену Лайко, Михайла Зубика, натхненника і сценариста кількох духовних програм Олега Германа Олександр Смик назвав не тільки популяризаторами Муніципального Галицького камерного оркеструі класичної  музики, а янголами -охоронцями  колективу.

Заслужений журналіст України Михайло Зубик  повідомив, що крім концертної програми, на глядачів у неділю чекають виставки світлин хроніки історії Галицького оркестру  фотохудожника  Михайла Бенча. Майстер винесе на суд глядачів і окрему експозицію "Настрої маестро". А доповнить вернісаж виставка авторських афіш  колективу, якими   створював візуальний імідж оркестрантів, світлої пам"яті художник Олег Качало.

Диригент і художній керівник Василь Феленчак дякував усім причетним до творення колективу. Відзначив, що у нас дуже гарна, розуміюча, інтелігентна слухацька аудиторія.

"Ми обслуговуємо заходи міської ради, граємо для  міжнародних офіційних делегацій, - сказав маестро.- Колектив знають у Європі, де доводилося виступати. У Польщі ми єдині брали участь у поминальній месі Івана Павла Другого. Ми служимо людям. Граємо класику, як українську, так і світову,народні мотиви, сучасні твори. Ми мусимо зарядити людей позитивом, патріотизмом, любов"ю до своєї держави і один до одного. Ставимо таку мету, щоб слухачі, які прийшли на концерт, послухавши  музику, виходили із зали іншими, добрішими, світлішими. З відгуків знаю, що ми справляємося з цим. Музика лікує і збагачує душу. Я щиро горджуся, що місто має такий оркестр".

Під керівництвом диригента Василя Феленчака Галицький оркестр співпрацював з народними артистами України Ніною Матвієнко, Любов’ю Ізтовою, Марією Байко, Ярославом Лемішкою,поетесою Ліною Костенко та Атеною Пашко, вокалістом Борисом Репкою, Марією Іздепською-Новіцькою. І зараз вокальні твори у програмах оркестру виконують співаки Наталя Присіч і Вадим Дарчук. Плідна і спільна праця поєднувала  колектив з композиторами   Мирославом Скориком,  Лесею Дичко, Ростиславом Бабичем. Яскравими творчими моментами для оркестру стали спільні концерти із відомими скрипалями - заслуженою артисткою України Богданою Півненко та народним артистом України Павлом Чеботовим.

Запрошуючи на ювілейний концерт, Василь Феленчак відзначив,що в ньому   візьме участь хор "Зоринка". В програмі – улюблені твори слухачів, серед них твори класики, українська програма, деякі твори з програми "Джаз і не тільки", вітання та інші приємності.
Людмила Островська.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.