4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі відбудеться перформативне читання п'єси Ар'є

(0 голосів)
Автор 
on 05/08/2016

Незалежна мистецька платформа TransDramaticum з м. Люблін (Польща) вперше у Тернополі презентуватиме перформативне читання п'єси "На початку і наприкінці часів" українського драматурга, художника-концептуаліста Павла Ар'є.

П'єса присвячена Чорнобильській катастрофі, порушує не тільки екологічні проблеми, а й репрезентує прогнилу корупційну систему держави, неповагу до людини. Акція відбувається в тридцятикілометровій зоні відчуження, де залишились люди, які не покинули дому. Центральним персонажем є стара Баба Пріся, котра знає різні поліські легенди, спілкується з русалками і сомами, є носієм культурної пам'яті. Зона відчуження стає своєрідною метафорою, яка показує екзистенційну алієнацію, біль і прірву українського суспільства, повідомляє на своїй сторінці у ФБ ведуча Радіо-ЛЮБЛІН тернополянка Мар'яна Кріль.

У драмі є дві часові площини - сучасність та ретроспекція минулого, коли після вибуху на ЧАЕС відбувалася евакуація мешканців. Баба Пріся залишилася у своєму домі, натомість її доньку Славу з чоловіком і малим сином Вовочкою переселили в Крим. Щоб спакувати речі, вони мали всього 15 хвилин. На півострові ця родина зустрілася з дискримінацією та власною чужістю, місцеві їх не сприйняли, батько почав пити, їхня родина розпалася, після чого Слава з Вовчиком повернулись до бабці. 

Зв’язок із зовнішнім світом існує завдяки радіо, а час від часу до них приходить міліціонер, який щоразу пропонує їм виїхати із зони відчуження. За правління Януковича у цих місцях, незважаючи на заборону, було популярним полювання, робили це політики, бізнесмени, юристи. Під час одного з таких полювань поранено було Вовчика. Його сплутали зі звіром. Через кілька днів хлопець помирає, оскільки родина не має грошей на лікування, лікарям було важко туди дістатись, а народна медицина і замовляння бабці Прісі не допомогли.

Чорнобильська катастрофа набирає не лише екологічного виміру, але також стає політичною, гуманітарною та духовною трагедією для всього українського суспільства. 

Захід відбудеться за фінансової підтримки міста Люблін, повідомляє TV-4.

Організатори запрошують у галерею "Бункермуз" 7 серпня о 19:00. 

Вхід вільний.

* Після вистави відбудеться обговорення для охочих.

Останнє редагування П'ятниця, 05 серпня 2016 23:47

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.