4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

17-ий кінофестиваль Docudays UA відбудеться онлайн

(0 голосів)
Автор 
on 20/04/2020

Цього року у зв’язку з карантином оргкомітет Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA вирішив провести 17 Docudays UA онлайн.

З 24 квітня до 3 травня включно для віртуальних глядачів підготували 45 онлайн-трансляцій правозахисних заходів RIGHTS NOW! та подій майстерні документалістики DOCU/КЛАС. Щовечора на глядачів чекатиме нова серія «Села» від видатної французької режисерки Клер Сімон. Це також понад 50 стрічок у безкоштовному доступі до 10-го травня на платформі DOCU/SPACE.

Тернопільська кінокомісія з часу утворення є місцевим партнером Мандрівного фестивалю, а відтак зацікавлена в новому досвіді організації фестивалів та популяризації сучасних кіноздобутків.

Про очікування від фестивалю та роботу кіноіндустрії в умовах карантину розповів Голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра.

"Цього року в екстремальних умовах буде проводитися  фестиваль Docudays UA. Він буде відбуватися онлайн, але думаю, що всім буде корисно долучитися до його проведення, до обговорення тих кінострічок, які демонструватимуться в рамках фестивалю. У списку фільмів також є стрічка «Зарваниця», який створений завдяки Тернопільській Кінокомісії і на локаціях Тернопільщини. Долучайтеся до фестивалю. Зміцнюйте суспільство навіть в умовах карантину", - зазначив Леонід Олексійович.

Для організаторів фестивалю це рішення сповнене викликів та експериментів: оскільки це буде першим українським кінофестивалем, який відбудеться онлайн. Відтак долучитися до Docudays UA-2020 зможуть не лише киян(к)и, а й уся Україна.Про можливості фестивалю онлайн розповів регіональний координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини в Тернопільській області Володимир Ханас.

Фестиваль матиме три основні компоненти: 

І. Публічні онлайн-трансляції на сайті docudays.ua правозахисних дискусій програми RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, а також розмов про життя і про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями. 

ІІ. Віртуальний кінотеатр DOCU/SPACE, де ви зможете переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм, більшість з яких будуть доступні з 24 квітня до 10 травня. 

ІІІ. Ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Cеред них: Ukrainian Doc Preview – презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом, а також Meet Professionals – цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно. 

Також глядачі та глядачки зможуть зареєструватися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А підліткам з різних куточків України запропонована участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки про життя на карантині. .З детальною програмою та розкладом фестивальних онлайн-трансляцій можна ознайомитися на офіційній іменці фестивалю https://docudays.ua/.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.