4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі вшанували пам'ять Василя Ярмуша

(0 голосів)
Автор 
on 28/10/2019

Пісенний вечір пам’яті  українського поета, прозаїка Василя Ярмуша «Розмай» відбувся в Українському домі «Перемога» 27 жовтня.

Протягом вчора студенти Тернопільського музичного коледжу імені Соломії Крушельницької виконали близько десятка пісень, створених на тексти Василя Ярмуша.

Також за участі наймолодших шанувальників творчості тернопільського поета, акторів «Театру в Театрі» відбулася презентація дитячої збірки Васися Ярмуша «Кіт Мацько» «Matsko Cat». Половина коштів з продажу українськомовної версії книги буде перерахована для дітей сиріт, а англомовної версії – дітям з інвалідністю.

"Сьогоді ми стали свідками того, як маленькі актори – початківці, з особливим натхненням та емоціями декламували вірші Василя Ярмуша, - зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Окрім великої творчої спадщини, поет залишив для нас великий приклад любові до своєї сім’ї, землі та міста. Поезія Василя Ярмуша трансформується та стає доступною для сучасних виконавців і гуртів. А це означає, що його ім’я живе".

За словами дочки поета Мирослави Ярмуш, метою «Розмаю» є об’єднання творчих людей. Дати можливість молодим, обдарованим людям розкрити в собі творчий потенціал.

"Пам’ять про митця живе, поки пам’ятають про його творчість. Започаткована батьком ідея продовжує свою місію, лише за плином часу дещо трансформується. Тому що до своїх концертів я долучаю дітей сиріт та дітей з інвалідністю", - розповідає дочка відомого тернополянина.

Нагадаємо, Василь Ярмуш - наш земляк, народився в селі Острові Тернопільського району у селянській родині. Доля безжально виділила йому на життя лише 36 років. В. Ярмуш — автор поетичної збірки "Казка про тебе" (1972р.). Згодом, уже після смерті, вийшла збірка "Граніт і полум'я" (1977р.), драматична поема "Соломія Крушельницька", прозовий твір "Олесина любов". Для дітей написав поетичну збірку "Над Серетом".

У 1960-х роках зазнав переслідувань органів КДБ за прогресивні погляди. Підтримував щиру дружбу з письменницею Іванною Блажкевич, листувався з нею і присвятив їй кілька віршів.

21 вересня 1976 року Ярмуш пішов із життя.

У школі №8 відкрито кімнату-музей Ярмуша, а на Алеї зірок Тернополя у 2017 - іменну зірку.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.