4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Триденний "Бібліофест" розпочався у Тернополі

(0 голосів)
Автор 
on 25/09/2019

Унікальний бібліотечний фестиваль «Бібліофест- 2019» стартував сьогодні в Українському домі «Перемога». Фестиваль такого формату у Тернополі проходить вже дев’ятий рік.

Під час урочистого відкриття фестивалю відбулася презентація нової колекції Артбуків «Тернопіль – місто кінофестів», літературний батл за участю тернопільських письменників, дефіле українського одягу, презентація колекції флористичних еко-костюмів та виступ «Пісочна анімація». А особливістю цьогорічного відкриття «Бібліофесту» стало встановлення рекорду Тернополя «Найбільша колекція мистецьких Артбуків».

"Унікальний бібліотечний фестиваль «Бібліофест», який розпочався в Українському домі «Перемога» обласного центру, вже проводимо дев’ятий рік поспіль. Це – фестиваль, який об’єднує тих, хто любить читати, творить українську книгу і популяризує її. Такий захід – хороша нагода показати, як змінюється життя у тернопільських бібліотеках, де тепер діє етноцентр, бібліотека-музей національноїї ляльки, бібліотека-музей «Літературне Тернопілля», екобібліотека, урбанбібліотека, центр коронації слова, артхол", - розповіла директор міської бібліотечної системи Світлана Козелко.

Гостей фестивалю привітав  заступник міського голови Леонід Бицюра. Він зазначив, що «Бібліофест» є тим фестивалем, який допоможе відкрити творчі здібності у багатьох маленьких та дорослих тернополян:

"Серед присутніх є чимало дітей, які вже встигли спробувати себе в прозі, поезії і вже стають професійними письменниками. Дуже сподіваюся, що такі фестивалі будуть спонукати, навчати,  виховувати юних тернополян та робити з неї майбутню еліту, - додає Леонід Олексійович. - Яка зможе творити, виховувати вже своїх дітей та давати в цей світ добро і тепло. Окрема подяка нашим бібліотекарям, які своєю невпинною працею показують, що бібліотеки живуть, розвиваються та стають новими суспільними майданчиками. Читати означає бути кращими. Я бажаю усім нам бути кращими".

А особливістю цьогорічного відкриття «Бібліофесту» стало встановлення рекорду Тернополя «Найбільша колекція мистецьких Артбуків». Сертифікат про здобуття нового рекорду вручив міський голова Сергій Надал.

"«Бібліофест» – це також хороший привід в черговий раз згадати про українські бібліотеки, їх значення для інтелектуального розвитку української нації. Адже українці – це народ, який читає, який поважає та любить читати книги. Недарма ще у часи Давньої Русі у «Повісті минулих літ» писали: «Книга – бездонна глибина, ми ними в печалі втішаємось, вони – узда для тіла і душі. Мудрість – велика»"

Зокрема, представниками реєстру рекордів Тернополя зафіксовано 69 мистецьких Артбуків, аналогів яких немає в Україні. До слова, ця колекція Артбуків є не лише найбільшою в Тернополі, а й в Україні. І для того, аби зафіксувати та встановити рекорд України, уже завтра до Тернополя прибудуть представники Національного реєстру рекордів.

З програмою фестивалю можна ознайомитись за посиланням.

Аліна жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.