4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Уся Україна побачить юних тернопільських акторів у стрічці “Фокстер і Макс”

(1 Голосувати)
Автор 
on 20/09/2019

Вчора, 19-го вересня, з акторським складом і знімальною групою, у Тернопільському кінотеатрі “Cinema City” відбувся допрем'єрний показ  українського пригодницького фільму – «Фокстер і Макс».

Найважливіше, що головних героїв, Макса та Соню, зіграли юні актори з Тернополя Богдан Козій та Віталія Турчин. Зіграти першу роль у повнометражному кіно вони змогли завдяки кастинговому відбору, який проводила у нашому місті Тернопільська Кінокомісія у 2017 році  під час Всеукраїнського фестивалю "Кінохвилька" (дітей прослуховувала кастинг-директор кінокомпанії ”Пронто Фільм” Алла Самойленко) до початку зйомок пройшло, навіть, не два місяці. Тернопільських дітей вибрали серед майже 500 претендентів.

Режисер та співавтор сценарію — подружжя Матешко розповідають, що поштовхом до створення фільму став їх син, а знімальний процес з тернопільськими акторами приносив лише задоволення:

“Процес зйомок проходив легко, адже у нас знімалися прекрасні тернопільські діти. Ми намагалися зробити фільм доступний та актуальний для сучасної молоді, а це не так просто оскільки в них своя мова, розуміння прекрасного, - каже АнатолійМатешко. - Цей фільм про людей, про те, що людині обов'язково потрібно вірити в себе, і тоді у неї все вийде. Це найголовніший меседж нашому підростаючому поколінню. І цей меседж йде не тільки через події, що відбуваються на екрані, а й через гру акторів, які дійсно показали вищий клас. Віра в себе, віра в дружбу, віра в любов - це ті вічні цінності, які повинні проповідувати подібні сімейні фільми”. 

Богдан Козій зіграв хлопчика, який як і більшість дітей, мріяв про собаку. Але отримав справжнього друга супергероя. В майбутньому, каже хлопець, неодмінно поступить на театральне та розвиватиме українське кіно:

“Було декілька складнизх моментів під час зйомомк. Наприклад коли знімали сцени з якимись трюками. До зйомок я займався в театрільній студії. Але зйомки дали неоціннений досвід, який в подальшому мені неодмінно знадобиться”, - додає Богдан.

Варто зазначити, що завдяки активній праці Тернопільської Кінокомісії Тернопіль став лідером у проведенні кастингових відборів та формуванні інфраструктурних взаємин кіновиробництва.

“За кілька років у місті було проведено понад три десятки різноманітних кіноподій, створено кіношколу та кіносадочок, здійснено супровід створення трьох фільмів, - зазначає очільник Тернопільської Кінокомісії, голова Асоціації Кінокомісій України Леонід Бицюра. -  Мешканці Тернопільщини показали на скільки вони креативні, цікаві, творчі та інтелектуально розвинені.. Богдан та Віталіна стали ще одним доказом цього. Тернопіль має усі шанси, щоб стати столицею кінематографу України”.

Про фільм:

Кожний нормальний підліток в наш час мріє про суперсилу. Ось і Макс, якому дванадцять років, завжди хотів вміти за себе постояти за допомогою сверхздібностей. Хлопець терпить постійні знущання і насмішки в школі, що явно не приносить йому багато радості. І ось одного разу Макс втік з дому і сховався під мостом, де знайшов дивний балончик з нано-фарбою. Хлопець вирішив втілити свою мрію в життя – і намалював графіті собаки. Пес ожив і перетворився в наноробота з неймовірними можливостями. Макс назвав його Фокстер. Його вихованець як може допомагати господареві в різних справах, так і привносить велику небезпеку в життя школяра. За нанороботом полює небезпечний злочинець, який дуже хоче роздобути таку технологію. Тепер і Макс повинен подбати про Фокстера.

До слова, Фільм знятий за підтримки Держкіно, а його дистрибуцією займаються FILM.UA Distribution та MMD UA. 

 

Аліна Жайворонко

 

Останнє редагування П'ятниця, 20 вересня 2019 23:24

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.