4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

За сприяння Леоніда Бицюри стартують зйомки ще одного українського фільму (фото)

(0 голосів)
Автор 
on 01/07/2019

Уперше Тараканівський форт на Рівненщині стане головною локацією для зйомок фільму.За сприяння Державного агенства України з питань кіно та за підтримки Асоціації кінокомсій України, Тернопільської кінокомісії зокрема Державного історико-культурного заповідника міста Дубно, Дубенського гарнізону  там уже з 2 липня стартують зйомки лицарської казки-фентезі “Джура-Королевич”.  

Режисер картини - Антон Гойда, автори сценарію - Сергій Гаврилюк, Сергій Ухачевський, продюсери фільму Олег Щербина, Юлія Чернявська.

За сюжетом,  біля стін стародавньої фортеці, де розташувався табір лицарів з усієї Європи, з'являється Лірник з хлопчиком-поводирем. Лицарі запрошують їх до свого коша, і вдячний Лірник розповідає їм дивну казку-історію про королівство русинів і про їхнього короля – Юрія Хороброго.

“Бюджет фільму становить 28 мільйонів гривень, які повністю профінансувало Держкіно, - констатував продюсер фільму Олег Щербина під час прес-конференції у Дубенському замку з нагоди старту знімального періоду. - По великому рахунку це фільм про лицарську епоху. Будуть присутні батальні сцени. Задіяні провідні українські актори. Аби відтворити дух минувшини, довелося відшуковувати історичні реквізити. Ми сподіваємося, що цей фільм стане значною подією в українському кінематографі. Переконані, що його побачать у всіх містах України, у всіх кінотеатрах, на широких екранах”.

Після початку війни з Росією, було заборонено більше 500 телевізійних, кінематографічних та анімаційних продуктів, так чи інакше пов’язаних з ворожою стороною, - зауважив голова Асоціації  кінокомісій України, очільник Тернопільської кінокоммісії, кандидат у народні депутати України від Тернополя  Леонід Бицюра. - В Україні в рік знімається приблизно 40-50 фільмів. Цю нішу доволі складно заповнити. Потрібно багато часу, щоб побудувати команди, продюсерські компанії, які заповнять її якісним продуктом. Ми говоримо про кількісні показники, але розуміємо, що рано чи пізно, кількість повинна перейти в якість. У цьому році було створено Асоціацію кінокомісій України, до якої увійшли різноманітні організації пов’язані з кіновиробництвом від Ужгорода до Маріуполя. Тобто Асоціація кінокомісій зв’язала міста, між якими відстань у тисячу кілометрів.  Основною нашою задачею є формування бази локацій, які придатні для зйомок фільмів. Власне Тараканівський форт є однією з родзинок не лише Рівненщини та України, а й Європи. З урахуванням певних обставин він абсолютно придатний до того, щоб його показали на кіноекранах”.

 Леонід Олексійович переконаний: Україна має можливість стати площадкою для зйомок різножанрових кінострічок. 

 “Нам потрібно об’єднувати зусилля на рівні підготовки сценарію, знімальних груп і, звичайно ж, підбору акторів, - зазначив. -   Нам вдалося побудувати якісну систему кастингового відбору. Лише торік через кастинги, організовані за сприяння Тернопільської кінокомісії,  пройшло понад тисячу мешканців краю. Кінокомісія — це вже частина не тільки творчого елементу кінематографії. Це співпраця влади, бізнесу та власне кінематографії.  Це трикутник співпраці, і ми вже можемо говорити про те, що кінематограф — це не тільки культура мистецтва і творчість, це економіка”.

Зауважимо, що це вже 11 фільм, що  реалізовується за підтримки Тернопільської кінокомісії та Асоціації кінокомісій України. 

Аліна Жайворонок.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.