4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі завершився «Чілдрен Кіно Фест»

(0 голосів)
Автор 
on 13/06/2019

Шостий щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кіно Фест» тривав у Тернополі з 31 травня по 9 червня. Його відвідали більше двох тисяч тернополян, загалом  абсолютно безкоштовно було показано 6 стрічок у конкурсній програмі.

Показ фільмів розпочався з ірладнсько-великобританської стрічки «Зоопарк», у якій представлені події 1941 року, коли юний Том та його друзі вирішил врятувати тварин з місцевого зоопарку Белфаста і опинилися перед ударами німецьких бомбардувальників.

На перегляд фільму прийшли учні ТЗОШ №16 ТА №28,педагоги зазначили, що у такий спосіб вирішили відсвяткувати Останній дзвоник.

 «Дуже сподобався фільм, надзвичайно добрий, повчальний і важливо, що це була реальна історія. Я думаю, що наші діти, після перегляду цього фільму зрозуміли ба відкрили багато нового для себе. Зрозуміли,що справжніми друзями можуть бути, не лише люди,  а й тварини. Сподіваюся ми ще завітаємо на такі гарні фільми»,- ділиться враженнями вчителька 16 школи Лілія Роговська.

Не менше вподобали собі стрічку і дітлахи.

«Дуже повчальний фільм, він каже, що потрібно берегти тварин і їх поважати, бо вони теж живі істоти»,- каже учениця ТЗОШ №28 Маргарита.

На вході до кінотеатру кожному з юних глядачів отримував  бюлетень для оцінення стрічки. За результати таких голосувань  вже обрано переможця «Чілдрен Кінофесту» , Гран-прі здобула українська анімаційна пригодницька стрічка «Викрадена принцеса» Олега Маламужа про часи Київської Русі. Друге місце посів естонський фільм «Ліс примарної сови». Третє місце дісталося стрічці виробництва Великої Британії «Зоопарк», яка вийде в український прокат 11 липня.

У конкурсі короткометражних фільмів, знятих дітьми, найкращою роботою визнано «Лісову школу» Анни Зусмановської з Кривого Рогу. Дівчинка отримала 20 тис грн. нагороди. 

У 2020 році «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 29 травня по 7 червня. Четвертий конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми, буде оголошено у жовтні 2019 року. 

 Подія відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ОТП Банк Україна, Українського культурного фонду, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У Файному координаторами фестивалю були Тернопільська кіно комісія, яку очолює заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, та благодійний фонд MagneticOne.

Христина Вояк

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.