4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі презентували збірку творів фіналістів конкурсу "ТЕРНОслов"

(0 голосів)
Автор 
on 19/03/2019

Презентація збірки творів  фіналістів літературно-мистецького конкурсу «ТЕРНОслов» під назвою «Перлини Тернослову», відбулася 18 березня у Тернопільській міській центральній бібліотеці. Збірка містить 22 твори фіналістів конкурсу віком від 5 до 17 років. 

Уява, фантазія, вміння висловити свою думку. Без цих вмінь дитина не зможе передбачити наслідки своїх дій, вчинків, проявити себе, реалізувати свої таланти у соціумі. Дуже важливо розвивати це в дітях,підтримувати їх, допомагати і вселяти віру у свої сили. Саме для цього і створили літературно-мистецький конкурс "ТЕРНОслов". Свої творчі сили спробували 57 дівчаток та хлопчиків, які надіслали 86 робіт.

"Літературно-мистецький конкурс «ТЕРНОслов» допомагає маленьким тернополянам не лише проявити себе у літературі, але й дає можливість отримати свою першу збірку, - зауважує заступник міського голови співорганізатор конкурсу Леонід Бицюра.- Це для них є першим важливим кроком у праці над собою, вдосконаленні та здобутті літературних вершин. Для нас є важливо підтримати учасників, адже у Тернополі багато обдарованих дітей, які пишуть поезію, але не наважуються відкритися та представити свій талант світу". 

До складу журі увійшли знані тернопільські письменники – Богдан Мельничук, Валентина Семеняк, Ірина Мацко, Марія Морозенко, Юрій Матевощук, художники Євген Удін, Любов і Володимир  Поворозник, Микола Дмітрух, львіські письменниці  Анастасія Нікуліна, Любов Відута, Ярина Каторож, директор Тернопільської міської ЦБС Світлана Козелко та співзасновник Кінокомісії, керівник КіноШколи, журналістка Наталія Турчин. Саме вони оцінювали роботи учасників у п’ятьох номінаціях: «Поезія», «Проза», «Сценарій», «Ідея», «Живопис, комікс, рисунок».  

Кожен переможець вперше залишив власний автограф у примірнику для Тернопільської міської центральної бібліотеки та отримав власний примірник.

11-річної фіналістки конкурсу Олі Ковальчук до збірки увійшли дві казки. Дівчина розповідає, що пише зовсім недавно, але натхненно:

"Дві мої казки із повчальним змістом. Ідеї народжувались швидко, але для їх реалізації на папері знадобилося багато часу. Тепер я точно продовжуватиму писати. Можливо з ще більшим натхненням", - каже дівчина.

Також під час заходу оголосили про зміни умов проведення літературно-мистецького конкурсу «ТЕРНОслов» у 2019-му році. Цього року свої сили у мистецтві та літературі можуть спробувати тернополяни віком від 5 до 20 років. Окрім цього, тематика номінацій також розширилася. Роботи на конкурс «ТЕРНОслов» почнуть приймати у всіх бібліотеках міста та в управлінні освіти з 1 квітня.

Збірка «Перлини Тернопілля» найближчим часом  буде розповсюджена по всіх міських та шкільних бібліотеках.

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Вівторок, 19 березня 2019 09:55

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.