4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Орден "За розбудову України" вручили Ярославу Омеляну з нагоди 90-річчя

(0 голосів)
Автор 
on 05/01/2019

Орден «За розбудову України» отримав заслужений художник України, лауреат Всеукраїнської літературно - мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких, майстер графіки – Ярослав Омелян, під час ювілейного вечора присвяченого 90-річчю художника. Урочистості відбулися в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 4 січня.

Орден ювіляру вручив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. За його словами Ярослав Омелян став першим тернополянином, який отримав орден «За розбудову України»:

"Ми запропонували відзначити великого художника, почесного громадянина Тернополя і просто велику людину Ярослава Максимовича Омеляна саме орденом «За розбудову України». Ми його підібрали тематично, оскільки саме ним нагороджують людей, які мають не лише професійні досягнення, а й присвятили своє життя та працю розбудові Української держави", - зазначає Леонід Бицюра.

За роки творчості Ярослав Омелян прославив Тернопіль безліччю відзнак. Незважаючи на свій поважний вік, чоловік досі щодня працює у своїй майстерні. 

Пан Ярослав розповідає, що захопився художньою діяльністю ще у дитинстві та поступив в училище. Але згодом його разом із сімєю довічно відправили у Сибір. Але чоловік впевнений, що саме 10 років нелюдських умов, допомогли йому ще більше розвинути свої здібності.

"Ми з матір’ю були довічно вислані у Сибір. Але через 10 років влада помінялася і ми змогли повернутися в Україну. Проте у рідний Львів ми не мали права повертатися. Тому поїхали у Тернопіль, де у нас вже були друзі. Будучи у засланні, я вставав серед ночі, щоб роздивитися та порахувати зорі. Найбільше, що давало мені розраду, то ті зорі", - розповідає Ярослав Омелян.

Також  під час вечора було представлено виставку близько 50-ти творів живопису та графіки на сибірську тематику художника.  25 графічних робіт ювіляр передав краєзнавчому музею.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.