4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Виставку екслібрисів Ярослава Омеляна представили у Тернопільському художньому музеї

(0 голосів)
Автор 
on 04/01/2019

З нагоди  поважного ювілею, 90-річчя Заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені братів Богдана та Левка Лепких,  майстра графіки – тернопільського митця Ярослава Омеляна, у Тернопільському обласному художньому музеї, 3 січня,  представили виставку екслібрисів митця – 460 книжкових знаків.

На представлених екслібрисах зображенні видатні події та постаті України. Художник розповідає, що хотів увіковічнити пам’ять усіх гідних українців:

"Я приємно вражений, що дожив до цього часу. Напевно, завдяки моєму тернистому шляху я став тим ким є. Чи, щось залишу після себе – судити вам.  Сьогодні я хочу, щоб ви уважно розглянули кожен книжковий знак та згадали усіх, кому я їх присвятив. Тут представлені ті події та люди, про яких часто забувають, але вони є найважливішими", - зазначає пан Ярослав.

Привітати ювіляра прийшли рідні, друзі, шанувальники та представники влади.

"Екслібриси для мене є акцентами Ярослава Омеляна на ті речі та людей,  на які потрібно звернути увагу та які не можна забути, - каже заступник міського голови Леонід Бицюра. –Пан Ярослав є унікальною людиною. Попри те, що він є однозначно видатним митцем,  йому довелося пройти важкий життєвий шлях. Він глибоко переймається тими подіями, які зараз відбуваються в Україні. І я часто дивуюся, як його серце у такому віці витримує такі переживання", - додає Леонід Бицюра.

Представлені екслібриси автор передав музею. Оглянути твори живопису та графіки Ярослава Омеляна можна до 4 лютого у Тернопільському обласному художньому мезеї.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.