4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Яким був ІІІ Всеукраїнський форум "Кінохвиля - 2018"

(0 голосів)
Автор 
on 24/12/2018

Чотири дні Тернопіль «купався» у мистецтві кіно в рамках ІІІ Всеукраїнського форуму «КіноХвиля», який відбувся під гаслом «Відчуй своє кіно». 

Участь у кінофорумі взяло близько сотні відомих українських режисерів, продюсерів, акторів, аніматорів, кінознавців, кінокритиків. Учасники мали змогу переглянути понад сотню кінострічок, відвідати майстер-класи, тренінги, зустрічі з українськими кінотворцями. Та спробувати себе у кастингах до телевізійного серіалу «Гайдамаки», короткометражного фільму «Течія» та проектів Одеської кіностудії. 

Одним із найочікуваніших та найважливіших заходів форуму була панельна дискусія «Продюсер-кінотеатр-глядач: як досягнути консенсусу?», а також установчі збори регіональних кінокомісій, під час яких розглядалося питання створення Всеукраїнської асоціації кінокомісій.

"Вчергове переконуємось, що формат ми обрали вдалий. Що, власне, саме форуму не вистачало в Україні, - запевняє голова Тернопільської Кіноомісії, заступник міського голови Леонід Бицюра. -Форуму, де знайомляться між собою режисери, продюсери, актори, продюсерські центри. Ми рді, що Тернопіль стає майданчиком комунікацій. Також у Тернополі відбулися збори Кінокомісій із восьми міст. І ми продовжуємо рухатись до створення Всеукраїнської асоціації кінокомісій", – підбиває підсумок Леонід Бицюра.

Також вперше у Тернополі, 20-го грудня, у кінотеатрі «Cinema city», учасники форуму пройшлися червоною доріжкою. Водночас у кінотеатрі  відбувся вечір українського кіно. Глядачі мали можливість переглянути нові українські фільми "Пригоди S Миколая", "Секс і нічого особистого", "Донбас", "Брама". А також поспілкуватися з акторами, продюсерами, режисерами, знімальними групами.

Окрім цього, у рамках кінофоруму відбулося спецпогашення марок та конвертів, що були виготовлені спеціально до ІІІ Всеукраїнського форуму «КіноХвиля».  Погашення провели голова Тернопільської кінокомісії, заступник міського голови та ініціатор форуму Леонід Бицюра разом із Головою Держкіно Пилипом Іллєнком, львівським філателістом Андрієм Пелюхом, кінознавцем Сергієм Тримбачем та краєзнавцем Володимиром Ханасем.

За словами голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка, Тернопіль є визначним містом в Україні не лише через високі рейтинги відвідувань українських стрічок, а й через те, що активно в місті працює кінокомісія.

"Аби українське кіно розвивалось, передусім потрібно, щоб воно посіло належне місце в Україні. «Наступний крок – його поширення і на інші ринки. Тривалий час кіновиробництво тут занепадало. Тож аби воно відродилось, з’являлись нові фільми, аудиторія, кінозірки та фахівці – потрібен час. З кожним роком «КіноХвиля» стає все масштабнішою: збільшується кількість і гостей, і українських фільмів, тож я дуже радий, що цьогоріч ця подія проходить за підтримки Держкіно", - вважає пан Іллєнко.

Також варто зазначити, що 21 грудня, в рамках форуму відбувся прем'єрний показ ще однієї нової української стрічки "11 дітей з Моршина". 

 Аліна Жайворонко

Останнє редагування Понеділок, 24 грудня 2018 10:39

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.