4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

"Червоний. Без лінії фронту". Презентація кінороману відбулася у Тернополі

(0 голосів)
Автор 
on 23/11/2018

Презентація нового кінороману Андрія Кокотюхи  «Червоний. Без лінії фронту» та  трейлеру фільму, відбулася у Центральній міській бібліотеці для дорослих 23 листопада.

Це – 70-та книга найтиражнішого автора України Андрія Кокотюхи. Таким чином команда, яка працює над зйомками однойменного фільму, починає промоцію майбутньої стрічки. Вперше в Україні кінороман, створений на основі готового сценарію, виходить друком раніше за однойменний фільм, який став переможцем Десятого конкурсного відбору кінопроектів Державного агентства України з питань кіно.

"Це не зовсім продовження фільму "Червоний", це приквел, тобто те, що відбувалося раніше, - розповів Андрій Кокотюха. - Ми повертаємося на десять років від того, в 30-ті роки, останні роки мирного часу. Ми бачимо, що наш головний герой Данило Червоний, будучи студентом-ліцеїстом, стає на шлях своєї боротьби. Це його перша спроба, звісно він робить поразку. Ми намагаємося показати, яким був герой в молоді роки. Те ж саме написане в кіноромані".

Письменник зазначив, що проект виграв грант Українського Культурного Фонду. Це дало змогу залучити до роботи над романом більше десятка фахових істориків як консультантів, зробити буктрейлер та кінотрейлер.

Трейлер, який представили тернополянам, був виготовлений на основі матеріалів, що були відзняті цього року на Тернопільщині у місті Кременець та Бережани, за участі Тернопільської кіно комісії.

"У фільмі присутня надзвичайна історична виваженість, - зазначив голова Тернопільської кінокомісії, заступник міського голови Леонід Бицюра. - Нам було важливо, щоб цей фільм зміг донести глядачеві не тільки сюжет екшену, а й щоб український та закордонний глядач  побачив, що відбувалося на Західній Україні в 30-40-х роках. Щоб зрозумів, чому ми боролися і з поляками, і з німцями, і з радянськими військами. Ми виборювали свою самобутність, спроможність вибудовувати свою українську державу. Враховуючи, що кінематограф є найбільш потужною інформаційною зброєю, тому саме через цей фільм ми вирішили донести правду історичні події тих часів", - каже Леонід Бицюра.

Присутні також мали змогу побачити спецпогашення конвертів та марок, виготовлених спеціально до цієї події. Виготовив їх львівський філателіст Андрій Пелюх.

Режисером першої та другої кінострічка став Заза Буадзе. Також залишився й Микола Береза у ролі Данила Червоного.


Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.