4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі відбувся VIII художньо-мистецький пленер «Тернопіль- колиска мого дитинства»

(0 голосів)
Автор 
on 22/10/2018

У Тернополі провели восьмий художньо-мистецький пленер "Тернопіль- колиска мого дитинства". 19 жовтня 77 учасників конкурсу образотворчих робіт впродовж дня писали картини, на яких зображали різні локації міста. З ними працювали 7 художників-наставників, які допомагали як найякісніше виконати роботу.

Пленер у Тернополі був започаткований ще у 2015 році.  Але лише два проводили у Тернополі, всі інші проходили на виїзді. Юні художники працювали на кількох локаціях міста. Місця для роботи учасникам обирали наставники.

"За підтримки міської ради, ми вирішили провести ще один пленер у самому місті, з метою максимального залучення школярів та студентів до мистецької роботи, - пояснює заступник директора Тернопільського методичного центру Галина Федун. – Раніше ми вже відвідали дуже багато локацій. Були у Збаразькому замку, у Вишнівцях, їздили по запрошенню у Чернівці. Малювали Теребовлю, двічі Карпати. А сьогодні вирішили зосередитись на самому місті."

Група заслуженого художника України Євгена Удіна, малювала вул. Валову, вул. Сагайдачного та Катедральний собор. 

"Ці місця усім тернополянам є знайомими. Але діти зовсім по-іншому сприймають такі буденні речі. Вони по своєму виражають свою любов та вміння намалювати те, що ми бачимо щодня," - каже художник.

На виконання завдання, учасникам виділили 5 годин. Після чого оргкомітет вибирав переможця.

"Кожен проявив свій талант у різних техніках та стилях виконання, - зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра. – Мистецький напрямок функціонує не лише для того, щоб діти стали майстрами пензля. А й для того, щоб вони стали людьми, які по-особливому відчувають цей світ, мислять та мають тонкий естетичний смак. Усі учасники сьогодні зробили сміливий крок, взявши участь у пленері та показавши свої таланти та вміння", - зазначив Леонід Бицюра.

Перше місце за картину в стилі живопису отримала студентка Галицького коледжу Христина Білорус. Дівчина розповідає, що навіть подумати не могла, що її картине здобуде перемогу.

"Працювала над картиною 4 години. Було не дуже важко. Якщо виникали якісь труднощі, то художник-наставник допомагав та пояснював у чому проблема. Також мені дуже сподобалась локація, яку мені дали. У мистецькій школі я навчалася лише два роки. Але протягом тривалого часу сама вчилася та практикувалася", - ділиться Христина.

На фото Христина Білорус зі своєю картиною

На фото заступник міського голови Леонід Бицюра та заслужений художник України Ярослав Омелян

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Понеділок, 22 жовтня 2018 21:53

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.