4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Тернополянам представили документальний фільм "Прапори"

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 18/10/2018

17 жовтня, в Українському домі «Перемога» відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Прапори». Стрічка розповідає історію підпільної «Росохоцької групи».  Показ відбувся в рамках Кіномарафону Нескорених Націй. 

Створений він Першою медійною групою на замовлення і за підтримки Тернопільської кінокомісії. Режисерами фільму є Володимир Ханас та Ярослав Чорнозуб. У фільмі йдеться про відчайдух «Росохацької групи», які у 1973 році у Чорткові наважилась підняти жовто-сині прапори, залишилось лише четверо. Вони й були присутні на кінопоказі.

За словами заступника міського голови Тернополя та голови Тернопільської кінокомісії Леоніда Бицюри, події, за якими знятий фільм, виявляють естафету національно-визвольних змагань українського народу 20-го століття та показує неабиякий прикад сучасному поколінню.

«Сьогодні у нас в гостях присутня славнозвісна «Росохацька група». Це та група, яка в 1973 році підняла жовто-синій прапор у місті Чортків. Тому події, які ви побачите на екрані, виявляють естафету національно-визвольних змагань українського народу в 20 столітті, показуючи роль і значення особистості в історії. Якщо нація вихована у дусі бойовому, впевненості в собі та хоробрості, то такій нації усе під силу», - зауважив Леонід Бицюра.

Режисер фільму Ярослав Чорнозуб розповідає, що йому вперше довелося працювати з людьми, які вчинили такий героїчний подвиг у часи, коли за це жорстоко карали.

«Ці люди своїм прикладом показали як треба любити сою країну та пожертвували їй свою молодість. Під час роботи над фільмом ми відчували величезну відповідальність за кожне слово, спогад, які лунали з уст цих чоловіків. Я думаю, що незважаючи на поважний вік, зараз вони би вчинили так само, як і тоді», - розповів Ярослав Чорнозуб.

Також окрім допрем’єрного показу стрічки «Прапори», відбувся показ першого українського історичного бойовика «Червоний», який вперше побачила Україна минулого року.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.