Версія для друку

"Позивний Бандерас" презентували у Тернополі. Глядачі аплодували стоячи

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 12/10/2018

10 жовтня у Тернополі в  Cinema City відбувся допрем’єрний показ документального військового фільму «Позивний Бандерас». Режисер фільму Заза Буадзе. 

Це історія в основі сюжету якої лежать записи в щоденнику нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. На допрем’єрний показ у Тернопіль приїхали творці фільму: режисер та виконавці головних ролей у стрічці. У зйомці взяла участь тернопільська акторка Соломія Закордонець та й доброволець Петро Орішко, на позивний "Патрік". Це боєць, який з 2014року воював в батальйоні "Шахтарськ", який потім став "Торнадо", згодом перейшов в "Правий сектор". 

Насамперед, «Позивний Бандерас» - це історія про життя, про людські стосунки, пояснює режисер фільму Заза Буадзе. 

«Для нас, і я сподіваюсь, що для глядача теж, це кіно не тільки про війну. Це про наше життя, це про нас, про наш біль, любов, надію. Про все про це, але в жанрі військового детектива. Сценарій стрічки унікальний, це оригінальна історія, - зазначив Заза Буадзе. - В неї вплетені історії зі щоденника бійця з позивним "Індіанець". Багато реальних людей стали героями стрічки. Ті хлопці – унікальні люди."Індіанець", "Пікассо", "Хан" інші. Завдяки "Пікассо" – а це франківчанин, художник Володимир Безрукий , який приїжджав до нас на зйомки, а потім знову їхав в АТО. Такі люди на майданчику мобілізували і режисера, і акторів.»

Голова Тернопільської кіно комісії та заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив, що показ фільму є досить символічним, оскільки виходить до свята захисника вітчизни.

« Символізмів у цій кінострічці доволі багато. Це напевно перший з фільмів такого жанру, в якому присутня і детективна, і романтична лінії.  І те, що фільм виходить у переддень Покрови також має неабияке значення. Не менш важливим є те, на скільки якісно відпрацювала режисерська та знімальна група. Оскільки вони перебували у таборі підготовки військовослужбовців тривалий час. Також фільм є доволі непростим, оскільки розповідає про події, які досі тривають на території України», - зауважив Леонід Бицюра.

У Тернополі фільм зустріли дуже прихильно. Зал аплодував стоячи впродовж усіх титрів і зустрічаючи творчу групу стрічки. Далеко не кожен український фільм викликав таку реакцію глядачів, зазначила директор кінотеатру "СінемаСіті" Тетяна Басалига.