4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі відкрили нову мистецьку локацію під назвою "Порт'89"

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 24/09/2018

23 вересня у забутому довгобуді обласної бібліотеки, що на площі Героїв Євромайдану, за підтримки міського голови Тернополя Сергія Надала та голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, відбулася знакова подія для міста - відкрили нову мистецьку локацію під назвою «Порт'89».  Розпочали діяльність мистецького життя Тернополя із показу короткометражок відомого українського режисера, кіносценариста, активного учасника “Сучасного українського кіно” Павла Острікова.

«Спільними зусиллями активних людей, ми відкриваємо мистецьку локацію на базі недобудованої бібліотеки під назвою «Порт'89», - розповів  ініціатора проекту, заступника міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Це наш креативний внесок у життя нашого міста. Ми хочемо, щоб тут генерувалася позитивна енергетика для нашого міста та держави в цілому. Сьогодні ми починаємо оживляти об’єкт фільмами Павла Острікова.»

Представник об’єднання «Українське сучасне кіно» Павло Остріков, презентував ряд фільмів.  Тернополяни мали змогу насолодитися стрічками “Випуск’97”, “Голден Лав”, “Зупикна”, “Одкровення”, “Mia Donna”.  

«У мене сьогодні подвійні враження. Я сьогодні вперше відвідав Тернопіль, а другі враження від цієї локації. Напевно багато людей хотіли би опинитися в минулому, і ця локація дає їм таку можливість. І мені дуже приємно саме тут показувати свої фільми в яку я закладаю цю рефлексію. Тому я в очікуванні показу своїх історій», - поділився враженнями Павло Остріков.

«Порт'89» зібрав чимало гостей. Глядачі захоплено обговорювали побачені «короткометражки» та розглядали ще нерозвідану будівлю. Ніхто не взмозі був стримувати захоплення від нової локації у самому центрі міста. 

Особливу  подяку  заступник міського голови Тернополя очільнику  Тернопільського інформаційного центру Тарасу Ковальчуку,  представнику ГО « Фійне. UA» та ІТ –кластеру Юрію Кулику,  очільниці ГО «Сучасне Українське Кіно» Валерії Сочивець,  Тернопільській кіно комісії, народній майстрині, координатору Мистецького кластеру Тернополя Оксані Чмиленко та всім учасникам  Мистецького кластеру, художнику Сергію Кузнєцову, Центру науки Тернополя,  Школі народних ремесел, зокрема Уляні Джигринюк, громадському активісту Андрію Грицаю, Гільдії рестораторів та всім–всім, хто вклав частинку душі у старт нової мистецької локації.

За словами Тараса Ковальчука, досвід створення даної локації запозичили з інших міст та країн.

«Всюди є об’єкти, які перестають бути корисними для суспільства. Наш об’єкт не те, щоб став застарілим, він ніколи і не був корисним, оскільки не був запущений у життєдіяльність. Ми запозичили досвід реновації таких об’єктів. Незважаючи, що будівництво цієї будівлі відбувалося ще у 80-ті роки, її планування досить таки сучасне та модне на сучасний час», - каже Тарас Ковальчук.

Про плани на майбутнє розповів Юрій Кулик, - «Ми розуміємо, що Тепрнопіль потрібно креативити. Зараз ми можемо розвинути у місті якісне кіно, бо є де з ким і для кого розвивати.  Будемо працювати починаючи з дітьми в школах та закінчуючи студентами у вишах, навчаючи їх базових мистецьких та ІТ - навиків».

В подальшому в довгобуді планують проводити літературні читання, обговорення й презентації, виставки, експериментальний театр та фестиваль авторського кіно «GoArt» 

Фото Михайло Урбанський та Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.