4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Тернополяни вже знають, що таке "Коли падають дерева"

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 13/09/2018

У Тернополі в «Cinema City» за підтримки Тернопільської кінокомісії відбувся допрем’єрний показ українського фільму Марисі Нікітюк під назвою «Коли падають дерева». Охочих побачити стрічку зібралося чимало. 

Фільм «Коли падають дерева»  дебют української режисерки та кіносценаристки  Марисі Нікітюк. До цього Марися пробувала себе як режисер і кіносценарист у короткому метрі. Журналістка, театральний критик, смілива, провокативна... Інша... 

Авторка розповідає, що у стрічці вона хотіла показати справжнє підліткове кохання, звичаї притаманні бідному населенню та звичайно ж прагнення до щастя. 

« У мені жили певні потреби висловлення на тему внутрішньої свободи. Особливо у рамках сучасних українських процесів, -зізналась. Фільм про пошук саме цієї внутрішньої свободи. Про те, що за неї потрібно боротися до кінця.  В основу фільму, особливо у роль маленької Вітки, частково були вкладені мої власні дитячі спогади. У сучасному світі  займатися сексом природньо. Це не нове й не ризиковане явище, тому й у фільм і присутнідеякі досить інтимні сцени.».

На створення нової кінострічки "Коли падають дерева" було витрачено 22 млн. грн.

« У Марисі унікальна кіномова,  - зазначає продюсер фільму "Коли падають дерева" Ігор Савиченко.  - Хоча фільми, які були зняті за її сценаріями доволі успішні, але режисери завжди змінювали те, що вона писала. З одного боку  - це нормально, а з іншого  - ні, оскільки губилась унікальність Марисі. Коли вона прийшла зі своєю повнометражною, ми зрозуміли, що краще за неї ніхто не зніме цей фільм,  тож вирішили зробити з театрального критика та кіносценариста Марисі Нікітюк  -  режисера». 

Ще на етапі сценарію, фільм отримав підтримку Держкіно України, Польського Кіноінституту та македонського Агенства з питань кіно.

«Стрічка цікава тим, що вона вже мала європейського глядача, пройшла доволі таки багато фестивалів, - зазначив очільник Тернопільської кінокомісії та заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - На Канському кінофестивалі сценарій був визначений одним з найкращих. Це той ґатунок фільму, за який не соромно на фестивалях Європи та світу».

На кожного з глядачів фільм справив різне враження. Одні розкритикували кінострічку, інші відзначили професіоналізм юною Марисі Нікітюк. 

В Україні фільм «Коли падають дерева» виходить на широкі екрани з 13 вересня.

Тернопільська кінокоміся вдячна за сприння тернопільському активісту Олегу Загородньому та партнерові "Stoune Street". 

 

Останнє редагування П'ятниця, 14 вересня 2018 11:40

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.