4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Допрем’єрний показ фільму про Симона Петлюру відбувся у Тернополі

(0 голосів)
Автор  А, Ж.
on 30/08/2018

Допрем’єрний показ української кінострічки  Симона Петлюри» у Тернополі зібрала повний зал глядачів. Показ відбувся 29 серпня у «Cinema Citi».

Стрічка яскраво демонструє, як радянська влада створювала міф навколо постаті одного з головних борців за незалежність України початку ХХ сторіччя. Сюжет стрічки охоплює період життя Симона Петлюри, головного отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, коли той перебував в еміграції у Парижі, до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя.

«Ця кінострічка є великим внеском у розвиток кінематографії, - зазначив заступник міського голови та  голова Тернопільської “Кінокомісії” Леонід Бицюра. А ще вважливо – повернення імен, які були спотворені ще радянською, а тепер вже російською пропагандою. Такі люди, як Симон Петлюра, не повинні бути забутими. Такі як він – приклали чимало зусиль до творення національної ідентичності нашої держави. Фільм є особливим. Такого роду фільми піднімають націоналістичний дух та загартовують свідомість».

На допрем'єрний показ фільму до Тернополя приїхали режисер Олесь Янчук, автор сценарію Михайло Шаєвич та актор Тарас Жирко.

Як розповідає Олесь Янчук,  зйомки фільму про Петлюру стали для мене певним чином несподіванкою, такою собі імпровізацією.

"Ми спирались переважно на якісь спогади, мемуари, наукові роботи істориків про Петлюру. Це досить специфічна література: вона цікава, якщо ти зацікавлений цією темою, але вона не художня. Саме тому, переформатувати оцю масу історичного матеріалу і фактажу в сценарій для художнього фільму, було дуже непросто. Ми мали шукати якісь хід. І ми його придумали. Ним став художній прийом щоденника", - розповів Олесь Янчук.

Над сценарієм стрічки працювали з 2010 року. Бюджет стрічки становить майже 48 мільйонів гривень. Частину коштів на виробництво фільму виділив Український конгресовий комітет Америки.

В український кінопрокат фільм вийде 6 вересня.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.