4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

Тернопіль-живописний очима Миколи Пазізіна

(0 голосів)
Автор  Аліна Жайворонко
on 28/08/2018

Біографія заслуженого художника України Миколи Пазізіна, рясніє переліком індивідуальних та збірних виставок в Україні і за її межами. За доробком митця, особливо в жанрі пейзажу, можна визначити географію його творчих поїздок, а це не лише мальовничі куточки України, а й Росії, Польщі, Словаччини та Австрії. Микола Пазізін об’їздив з етюдником все Тернопілля і знайшов натхнення у старому Кременці. Овіяне легендами місто з величною горою Боною і  мальовничими архітектурними пам’ятками стало творчою базою художника.

Пан Микола розповідає, що кілька разів на рік здійснює творчі поїздки на пленери в Україні та за її межі, розширюючи і збагачуючи власний світогляд, підвищуючи свій професійний рівень. Під час таких поїздок створюються необхідні умови і настрій для творчості та мистецького зростання, адже все підпорядковано роботі й нема жодних інших клопотів, окрім живопису,- зауважив Микола Пазізін.

Упродовж багаторічної творчої діяльності художник створив сотні реалістичних краєвидів, натюрмортів та портретів. Але незважаючи на колосальний успіх, який здобув митець за межами України, пан Микола ніколи не забував про Тернопільщину.

Тернополю Микола Пазізін присвятив цикл живописних і графічних робіт. Рисунки: «Тернопільський замок», «Стара брама», «Старий «Новий світ», який митець намалював олівцем. Варто зазначити, що майстерня художника знаходиться у Тернополі саме на Новому світі, який митець називає зникаючим мікрорайоном. 

«Якось знайомий запропонував мені зібрати в нього липовий цвіт. Яке ж то було дерево! Ту липу посадив ще його прадід. А де нині всі ці старі дерева? Біля пивзаводу була гарна алейка. Тепер нема. Є новий високий паркан… Коли святкували 450 років Тернополю, виділив максимум часу, щоби намалювати старе місто, і перш за все Новий світ. Шкода, що нині ці роботи не затребувані,- з сумом у очах розповідає пан Микола.

Картина «Православна церква» 2007 року зображає один із найдавніших храмів міста церкву Різдва Христового, центральну вулицю Тернополя,  заповнену міським транспортом та поодинокими пішоходами.

На картинах Миколи Пазізіна зустрічається не лише зникаючий Новий світ, але й Тернопіль. На рисунках немов вихоплені із панорами міста історичні пам’ятнки, культові споруди та інші знакові місця, які не витримали випробування часом.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці

Сквер Т. Шевченка

Надставна церква

"Тернопільський залізничний вокзал"

"Церква Зарваницької Богородиці"

"Острівок кохання"

"Церква Різдва Христового"

"Парк Відродження "новобудова"

Корвет "Трнопіль

"Будівництво шляхопроводу до Комбайнового заводу"

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.