4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Культура

У Тернополі гончарі встановили новий рекорд

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 23/07/2018

Під час другого всеукраїнського фестивалю гончарів «Не святі горшки ліплять», майстрам вдалося побити власний минулорічний рекорд. Спільними зусиллями, гончарі зліпили ще більшу вогняну скульптуру у формі глека, ніж минулого року.

Висота минулорічного глека становила 1 м 26 см, цьогорічного – 1 м 63 см. Сертифікат про встановлення  нового рекорду організатори отримають у вівторок. Виготовили його на фестивалі гончарства «Не святі горшки ліплять». У процесі обпалювання глек палахкотів вогнем.

На виготовлення вогняної скульптури знадобилося 360 кг шамоту. Його запишуть у "Книгу рекордів Тернополя" як найбільшу вогняну скульптуру. 

"Глек творили усі 26 учасників фестивалю. Кожен доклав зусилля до оформлення скульптури, її декору. Творився він у екстремальних умовах, оскільки була дуже висока вологість, яка заважала висушити глек, - розповіла організатор Уляна Джигринюк. - В ідеалі, глек таких розмірів мав би сушитися близько тижня, але важко знаходитися у одному просторі стільком творчим людям одночасно так довго. Тому ми це зробили у найкоротші терміни. Ми усі не маємо великого досвіду у виготовленні даного роду скульптур. Саме тому ми  збираємося, спільно навчаємося і працюємо. "

Також у останній день фестивалю визначили переможців у номінаціях «Незрячий гончар», «Швидший гончар» і «Найвищий гончар». 

Нагадаємо, що фестиваль проходив у гідропарку «Топільче» поблизу Козацького острова 19-22 липня. 

Організаторами фестивалю є Гончарня Руслана Друка, Арт студія кераміки та гончарства «Гніздо», Тернопільський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України, Тернопільська міська рада та Тернопілля туристичне.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.