4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

Як у Тернополі на будинку Староства з'явився синьо-жовтий прапор? (1918)

(0 голосів)
Автор 
on 24/04/2017

 

Під час Листопадового зриву власноручно вивісив у Тернополі на будинку Староства синьо-жовтий прапор, як символ влади нової Української Держави. 

Разом з УГА пройшов всі тернисті шляхи. В 1924р. після інтернування повернувся в рідне село Товстолуг Тернопільского повіту, застав там населення що масово спивалося (в селі було 5 шинків), разом з чотирма тверезими однодумцями Павлишин О. разом з чотирма свідомими і тверезими однодумцями витягли село з прірви, налагодили роботу "Маслосоюзу", звели один з кращих в краю трьохповерховий народний дім, організували аматорський драматичний гурток, хор і т.д. а шинки збанкрутували, пише "Най все буде Тернопіль!". 

Спочатку вчителював в рідному селі Товстолуг, за відверту проукраїнську позицію був усунений поляками з вчительської посади. Був районним комендантом УВО в Товстолузі, керівником повітової екзекутиви ОУН у Тернополі. В 1934р. поляки ув'язненили О. Павлишина в Березі Картузькій. В анкеті зазначили: "Як працівник союзу кооперативів часто виїжджає і використовує ці поїздки для організаційної роботи в дусі ОУН. Може загрожувати спокою та безпеці".

В 1939 Павлишина заарештували органи НКВС, до червня 1941 перебував у тернопільській тюрмі. Під час німецької окупації Тернополя – окруж. командант. Важко поранений випадковим пострілом, під час вишкільних вправ, помер 08.07.1942р. у шпиталі, похований на алеї Січових Стрільців в Микулинецькому цвинтарі в Тернополі.

Ініціатором цього дійства був Миколенко Михайло Архипович, який зачитав архівного листа про дії цього героя, після його слів отець Василь Собчук разом з церковним хором відправив панахиду за Осипа-Лева. Жителька села Вікторія Мойшевич власноручно сплела вінок, який був поставлений дітьми на могилі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.