4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

Скільки підземних ходів виявили під Тернополем

(0 голосів)
Автор 
on 10/04/2017

Нерозвідана мережа старовинних підземель пролягає під центральною частиною Тернополя. Очевидці протягом усього ХХ ст. спускалися у ті багатометрові ходи, навіть просувалися ними на 20-250 м. Далі сміливці пройти не могли – наштовхувалися на завали грунту або ж через брак повітря гасли смолоскипи, пише "Най все буде Тернопіль!"

- Колишній головний архітектор Тернополя Едуард Гронський розповідав, що коли закладали фундамент будівлі кооперативного технікуму, натрапили на високий, викладений всередині білим каменем підземний хід, яким можна було пройти майже на 250 м вглиб, - каже тернопільський учений, геолог Йосип Свинко. – Далі просуватися завадив завал.

Такий же хід, як каже пан Свинко, свого часу виявили при закладанні фундаменту під будинком №20, розташованим поруч, на другому боці вул. Руської. Цей хід також засипали, але у 80-х роках у підвалах будинку стався обвал.

Дослідженням ходів зацікавився геолог, тож він зі своїми студентами вирішив перевірити наявність підземель за допомогою нетрадиційного, але дуже давнього наукового методу – лозохідства. Врешті експериментатори простежили сім підземних маршрутів (див. карту справа – прим. ред.). Усі вони тягнуться під історичною частиною міста. Утім, знайти людей, які нещодавно побували у тих ходах, кореспонденту не вдалося. Усім, хто спускався у підземний Тернопіль, ми надамо можливість розповісти про свої мандри на шпальтах “RIA плюс” і “20 хвилин”.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.