4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

Що зробили у Тернополі німці, аби показати справжнє обличчя комунізму

(0 голосів)
Автор 
on 21/02/2017

Ірина Максимів про замордованих совітами Тернополян (1939-1941рр): "Cкоріш за все..на фото двір тернопільської тюрми в липні 1941 року. Німці дозволили людям розпізнавати. шукати родичів та знайомих, яких закатували під час попередньої радянської окупації міста 1939-41рр. Про ці страшні подій збереглося чимало спогадів старожилів.

Мій татко був у тих пивницях. Коли повернувся додому, то всі мешти були у крові. Пішов туди, бо надіявся знайти когось із знайомих. На початку липня 1941 року німці окупували Тернопіль і перше, що зробили..так це знайшли помордованих людей в тюрмі. Жінки не йшли, лише мужчини, пише Най все буде Тернопіль!. 

Коли батько спустився до пивниці, то побачив, що люди розбивають стіну. Там був замурований чоловік. Він ше жив, але не треба було його відразу виносити на вулицю...помер від шоку. Прийшов мій тато додому несамовитий.. Скинув у сінях мешти з кровою і казав мамі, що вона не може собі уявити, що він там побачив. Німці зробили то все спеціально для того щоб показати справжнє обличчя комунізму. Тато прийшов несамовитий, розповідав ті жахи при нас (дітях). Розповідав про замордованих. Одна жінка мала виколені очі, обрізані вуха, груди і тримала при собі маленьку дитину грудну..з якою була обмотана колючим дротом. Шкіра знята з рук і прив'язана взаді... Носи, вуха...повідрізувані..страшні тортури. Ну шо то за нація (росіяни)...прошу мені то сказати.. То дикуни.."

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.