4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

У Тернополі в дворику Української гімназії ім. І. Франка відкрили виставку "Люди свободи"

(0 голосів)
Автор 
on 20/01/2020

У дворику Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка, 20 січня, відбулося  відкриття виставки "Люди свободи", яка складається з інформаційних плакатів. Вони розповідають про життєвий шлях політичних, релігійних та культурних діячів, які творили нашу державу.

На виставці представлено 24 стенди, які є частиною Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини, який відкрили у Тернополі в листопаді минулого року. Передав їх Український інститут національної пам’яті. 

Розмістили виставку тимчасово в дворику Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка у рамках виховної роботи. На відкритті були присутні учні 6-их класів. А протягом двох тижнів усі учні гімназії зможуть ближче ознайомитися з історією творців соборності своєї держави.

"Збір експонаті до Музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини триває. І так сталося, що частинка експонатів зараз представлена у нас, за що ми дуже вдячні, - зазначив директор гімназії Анатолій Крижанівський. -Усі ми розуміємо – якщо ми не маємо нашої історичної пам’яті, і не знаємо того, що відбувалося вчора, то збудувати сучасну державу дуже важко. Тому для нас важливо, щоб учні вивчали історію Тернопільщини та України".  

Заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив, що особистості представлені на інформаційних плакатах досягли своїх цілей завдяки невпинній праці над собою. Тому побажав гімназистам ніколи не зупинятися на досягнутому, а завжди продовжувати йти до вершини своїх прагнень:

"Українська історія є дуже насиченою та цікавою не лише подіями, а й людьми, які творили цю історію. Тернопільська Українська гімназія справді є найкращою. Але такою її роблять не стіни, а атмосфера, якою наповнений гімназійний рух. В гімназійному середовищі формується не просто особистість, а еліта, яка згідно слів Йосипа Сліпого є мозком нації, - зауважив Леонід Олексійович. -  Про особистості, які представлені на стендах можна говорити дуже багато. Всі ці люди досягли успіхів завдяки самовдосконаленню. Тому я бажаю, щоб гімназисти цього навчального закладу невпинно працювали над собою, та в майбутньому стали тими, ким гордитиметься вся нація".

На стендах представлені такі особистості як Йосип Сліпий, В’ячеслав Чорновіл, Лесь Курбас, Михайло Сорока, Василь Вишиваний та інші. 

Аліна Жайворонко

Останнє редагування Вівторок, 21 січня 2020 11:11

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.