4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

З нагоди 101-ї річниці утворення ЗУНР у Тернополі відбулись піший хід і мітинг-реквієм (фото)

(0 голосів)
Автор 
on 01/11/2019

З нагоди 101-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки 1 листопада у Тернополі відбувся традиційний урочистий похід центральними вулицями міста, який завершився поминальним молебнем та покладанням квітів до меморіального комплексу «Могили Січових Стрільців» на Микулинецькому кладовищі. 

Велелюдна хода почалася від Катедрального собору в центрі Тернополя та завершилася поминальним молебнем біля могили Січових Стрільців на Микулинецькому кладовищі.

До ходи долучилися представники місцевої влади, громадських та політичних організацій, небайдужі тернополяни.

"Вагомий історичний момент, який ми сьогодні відзначаємо, має бути фундаментом політичної волі керівників нації, - зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Ця воля має розвиватися при непростих умовах в державі і повинна мати місце від найбільших до найменших державних інституції. Якщо пригадаємо історію, то ЗУНР та УНР мали своїх противників – сусідів-ворогів. Тільки наші предки все ж змогли об’єднатися, незважаючи на складні перипетії. Нехай ця подія буде для нас уроком того, як ми повинні бути єдині, бо у цьому наша міць".

Голова Молодіжної міської ради Леся Голик закликала українців гуртуватися заради майбутнього держави.

"Операція, що готувалася лише кілька місяців, без витоку інформації, адже про справи говори не з ким можна, а з ким треба, в умовах, коли частка українського населення заледве сягала 1/5, відбулась тихо. Без єдиної краплі крові та з дотриманням неписаних правил війни, - каже Леся. -З великою вірою в Україну та її незалежність. Тож сьогодні, як ніколи треба гуртуватись для України, для спільних амбіцій та майбутнього щойно народжених українців".

Після завершення молитви, учасники вшанування поклали квіти до могил Січових Стрільців.

Останнє редагування П'ятниця, 01 листопада 2019 20:48

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.