4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Історія

У Тернополі вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні

(0 голосів)
Автор 
on 08/05/2019

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, сьогодні у Тернополі відбулося вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Зокрема, біля пам’ятника «Материнський поклик», що у Старому парку відбувся мітинг-реквієм.

Священнослужителі традиційних християнських церков відправили панахиду, а представники влади та громадськості поклали квіти до меморіалу.

Разом з родичами загиблих Героїв, ветеранами, дітьми війни та небайдужими тернополянами, вшанував подвиг захисників України заступник міського голови Леонід Бицюра.

"Друга світова війна внесла вічні корективи в історію людської цивілізації, а її наслідки відчуваються і досі. А сьогодні ми зібралися під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо», і ці два слова пов’язані між собою глибоким змістом, адже без пам’яті подальші перемоги неможливі, - зазначає Леонід Бицюра. - А українцям перемога потрібна. Перемога у війні, яка, насправді триває вже більше як три століття за гідне місце українців на карті світу, серед цивілізованих народів і країн. І сьогодні ми продовжуємо доносити правду про злочини комуністичного та нацистських режимів і тим самим руйнуємо намагання тих, хто хоче відродити авторитаризм вже у XXI столітті".

Малолітній в’язень таборв СРСР, співзасновник Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів Ігор Олещук у минулому був членом юнацького ОУН та виконував завдання Збаразького районного проводу:

"Сьогодні ми вшановуємо всі формації, які в Другій Світовій війні боролись за Українську Державу. Будучи 15-літнім, у 46-му році я поступив в ОУН, а в 48-му  був засуджений військовим трибуналом до 25 років таборів.  Я відсиджував у Тернопільській тюрмі суворого режиму, потім був на Воркуті. Після смерті Сталіна розпочались повстання у таборах і ми вибороли деякі права, потім полегшили режим, а в 1956 році я повернувся", - каже Ігор Олещук.

Нагадаємо, що сьогодні, 8 травня всі європейські країни віддають вшановують пам’ять тих, що загинул на фронтах Другої світової війни.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.